У BioNTech кажуть, що їхня вакцина ефективна проти всіх штамів коронавірусу
Співзасновник фармацевтичної компанії BioNTech Угур Шахін заявив, що вакцина проти коронавірусу Comirnaty ефективна проти усіх штамів коронавірусу. Однак запевняє, що розробники відстежують нові штами та готові під них підлаштувати препарат, якщо буде така необхідність.
Про це він сказав в інтерв'ю CBC.
Шахін зазначив, що у розробників поки що немає ніяких свідчень того, що їхня вакцина є неефективною проти якогось зі штамів. Однак він додав, що науковці наразі мають дві проблеми, з якими стикаються при створенні вакцин.
Перша полягає в тому, що деякі штами мають вищу інфекційність, і тому контролювати пандемію важче. А друга — у тому, що штами мутують, і тому з часом наявні вакцини можуть стати проти них менш ефективними.
Щоб розв'язати другу проблему, розробники Comirnaty тестують її ефективність проти окремих штамів. І хоча Шахін впевнений, що наразі його вакцина ефективна проти усіх штамів, він запевняє, що його компанія постійно відстежує її дієвість, «щоб бути в безпеці».
Детальніше про Comirnaty
Її спільно виробляють компанії Pfizer і BioNTech. Це мРНК-вакцина (детальніше тут), яка складається з двох доз. Як витрати, так і прибутки від продажу препарату американська й німецька компанії ділять порівну.
Тоді як Pfizer і ще одна американська компанія Moderna самі встановлюють ціну на вакцину (а отже, і заробляють на ній), деякі інші виробники, як-от AstraZeneca та Johnson & Johnson, зобов'язалися продавати вакцини за собівартістю до завершення пандемії.
В Україну 16 квітня завезли 117 тисяч доз вакцини Pfizer / BioNTech. Її ми отримали в межах Глобального механізму з розподілу вакцин від COVID-19 (COVAX). Поки що нею будуть щепити людей у будинках похилого віку, працівників цих закладів і правоохоронців.
До кінця року мають з'явитися 20 мільйонів доз вакцини Pfizer / BioNTech. Першу партію в 500 тисяч доз Україна отримає у травні-червні; у липні-вересні мають доставити ще 4,5 мільйона доз, а решту 15 мільйонів — у четвертому кварталі 2021 року.