У Болгарії заявили про готовність допомогти з підвищенням кваліфікації вчителів болгарської мови в Україні

Представники болгарської меншини в Україні заявили про відсутність кваліфікованих вчителів з болгарської мови та підручників, у болгарському Міносвіти запропонували допомогу у підготовці вчителів.

Представники болгарської меншини в Україні заявили про відсутність кваліфікованих вчителів з болгарської мови та підручників, у болгарському Міносвіти запропонували допомогу у підготовці вчителів.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

Разом із тим представники болгарської меншини в Україні підтримали новий закон про освіту.

«З ухваленням нового Закону «Про освіту» для болгарської меншини дещо менше змінюється, ніж, наприклад, для угорської чи румунської, бо школи з навчанням болгарською вже давно працюють за правилами, які прописані зараз. Ми розуміємо, що діти мають вчити державну мову», – повідомив посол Болгарії Красімір Мінчев.

Представники болгарської меншини Одеської, Запорізької, Кіровоградської та Миколаївської областей наголосили, що підхід, коли діти у початковій школі навчаються болгарською мовою з вивченням української, а у старшій держаною з вивченням болгарської, є продуктивним для вивчення обох мов.

«У нашій школі діти в початковій школі навчаються болгарською і мають 5 годин на тиждень вивчення української мови. А з 5 класу, коли вони якісно оволоділи державною, діти переходять повністю на навчання українською, але продовжують вивчати болгарську як предмет. І зараз я з усією відповідальністю можу сказати, що я на дітях бачу, як це працює», – розповіла директорка школи в Одеської області Марія Пінті.

Водночас представник к болгарської меншини Запорізької області області звернув увагу на проблему підготовки вчителів та якісних підручників, наголосивши, що у сільській місцевості, де не дуже сучасна техніка, підручники мають велике значення.

Заступник Міністра освіти Павло Хобзей підкреслив, що зі стартом нової української школи потрібно перекваліфікувати 20 тисяч учителів, на це у бюджеті на 2018-й рік закладено 500 млн гривень, це стосується і вчителів мов нацменшин.

Радниця Міністра освіти Болгарії Ліліана Друмева наголосила, що готова підтримувати представників болгарської меншини в Україні.
«Я чула, що багато хто сьогодні піднімав питання кваліфікації вчителів. Думаю, що це не буде проблемою на базі наших інститутів підвищення кваліфікації покращити знання ваших вчителів», – запропонувала Друмева.

Також йшлося про те, що меншина може сприяти тому, щоби на конкурс підручників для меншини подались хороші авторські колективи, які здатні створити якісні підручники.

Раніше посол Болгарії наголошував, що український закон про освіту дозволить нацменшинам володіти українською і рідною мовами.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram