ENRU

МЗС Угорщини і Румунії спільно вимагатимуть змінити український закон про освіту

Угорщина і Румунія об’єднають зусилля з метою домогтися змін у новому українському законі про освіту.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто за підсумками зустрічі з румунським колегою Теодором Мелешкану, повідомляє прес-служба угорського зовнішньополітичного відомства.

«Це цілком природно, що Угорщина і Румунія діятимуть спільно, щоб досягти змін в українському законі про освіту», – сказав він.

Сіярто додав, що обидві країни неодноразово просили Україну не ухвалювати новий закон про освіту, який, на їхню думку, порушує права румунської і угорської меншин.

«Важливо, щоб наші дві країни діяли спільно у питанні закону про освіту. Таким чином вони донесуть сигнал парламенту України», – заявив Сіярто.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту. Натомість Угорщина пропонувала Порошенку не підписувати закон.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. А парламент Румунії ухвалив декларацію, в якій також висловлюється стурбованість новим законом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту».  У цей же день МЗС України направило закон «Про освіту» на експертизу до Венеціанської комісії.