У будинках киян почало з’являтися тепло. Чи зросте ціна на опалення?
Столична влада вирішила розпочати опалювальний сезон 23 жовтня через похолодання, яке прогнозують на наступний тиждень (25—31 жовтня). У деяких будинках вже мало б з’явитися тепло.
Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.
Згідно з даними синоптиків, наступного тижня середньодобова температура триматиметься на рівні нижче за 8 градусів.
До кінця 23 жовтня комунальники планують під'єднати до тепла приблизно 9% житлового фонду в зоні обслуговування комунального підприємства «Київтеплоенерго».
У КМДА наголошують, що в столиці функціонує одна з найбільших централізованих систем теплопостачання в Європі — три потужні теплоелектроцентралі, майже 200 котелень і понад 2,7 тисячі кілометрів теплових мереж. Розгортання такої системи займає приблизно сім днів. Якщо зробити це швидше, можливі аварії.
Заклади соціальної сфери мали змогу підключатися до опалення за індивідуальними заявками керівництва ще з 1 жовтня. Станом на ранок 23 жовтня тепло вже отримують 383 школи (84%), 513 дитячих садочків (95,9%) та 165 лікарень (50,5%).
Будинки, які отримують тепло на підставі колективних договорів, підключають до опалення за заявками управителів будинків.
Чи зросте ціна на опалення?
Столична влада переконує, що попри збільшення затрат підприємства через зростання вартості газу, тарифи на тепло «Київтеплоенерго» для населення підвищуватися не будуть.
Київська міська рада вирішила збільшити розмір статутного капіталу «Київтеплоенерго» на 2 мільярди гривень. Чиновники переконують, що це дозволить стабільно пройти опалювальний сезон і не допустити зростання тарифів на тепло.
«Рівень вартості тепла для мешканців багатоквартирних будинків лишається незмінним уже три роки поспіль», — наголошують у КМДА.
Чи готова країна до опалювального сезону?
У жовтні обласні державні адміністрації на Львівщині, Закарпатті, Хмельниччині та Одещині заявили про надзвичайну ситуацію техногенного характеру через відсутність газопостачання в бюджетних установах на осінь-зиму.
Бюджетні установи купують газ напряму в постачальників, укладаючи договори через систему ProZorro. Але через зростання цін на газ постачальники не можуть виконати тендерні умови та розривають уже укладені договори. А на нові тендери не набирається достатньо учасників.
В Офісі президента тоді заявили, що оголошення надзвичайних ситуацій у регіонах — це лише технічний момент для прискорення укладання договорів із постачальниками газу.
Натомість очільник НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко заявив, що газу у сховищах України має вистачити для нормального проходження опалювального сезону.