У будинку експрезидента Киргизстану Атамбаєва виявили 11 одиниць вогнепальної зброї
У будинку експрезидента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва правоохоронці виявили 11 одиниць вогнепальної зброї та боєприпаси.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ країни.
Згідно з інформацією, після затримання Атамбаєва правоохоронці провели огляд його будинку в селі Кой-Таш, в ході якого виявили та вилучили різні види вогнепальної зброї і боєприпасів.
Зокрема, вилучена снайперська гвинтівка Драгунова (СВД) з магазином, самозарядний карабін Симонова (СКС), пістолет «Капрал» на основі конструкції пістолета-кулемета, нагородний пістолет «ТТ» з двома магазинами, два пістолети марки «GM-100», карабін, двоствольну рушницю «ТОЗ», рушницю Fabarm, рушницю ZOLI, рушницю PROGRESS.
«Окрім цього вилучено зброю, відібрану і захоплену у співробітників спецпідрозділу ДКНБ. В даний час в МВС по вилученій зброї проводиться відповідна необхідна криміналістична експертиза», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, 7 серпня у селищі Кой-Таш у Киргизстані спецназ штурмував резиденцію 4-го президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, Але згодом прихильники ексглави держави відбили резиденцію і звільнили Атамбаєва. Тоді унаслідок сутичок постраждали понад 80 людей, один правоохоронець загинув, а спецназ Державного комітету нацбезпеки не зміг затримати колишнього президента в його резиденції. Але наступного дня була друга спроба штурму резиденції й 8 серпня Атамбаєва затримали силовики.
- Алмазбек Атамбаєв — президент Киргизстану у 2011-2017 роках. У червні парламент позбавив його недоторканості, тож тепер йому загрожує довічне ув’язнення за звинуваченнями у корупції. За версією спеціальної депутатської комісії, експрезидент причетний до корупційних схем при модернізації ТЕЦ Бішкеку, що призвело до аварії на об’єкті у 2018 році, незаконного привласнення земель, а також звільнення кримінального авторитету Азіза Батукаєва у 2013 році.
- Генпрокуратура підтримала більшість звинувачень — у корупції, незаконному збагаченні, заволодінні земельною ділянкою, звільненні кримінального авторитету та інших корупційних діяннях. А сам експрезидент назвав ці звинувачення абсурдом і відмовився приходити на допити, хоча правоохоронці неодноразово викликали його. Як розповіли Громадському місцеві журналісти, затримання експрезидента очікували ще після зняття з нього недоторканості, однак тоді цього не сталося.
- Наступником Атамбаєва став Сооронбай Жеенбеков. Спершу в них були дружні стосунки — експрезидент усіляко підтримував кандидатуру свого однопартійця на пост глави держави. Однак згодом давні друзі розсварилися. Як розповіли киргизькі журналісти Громадському, точні причини цьому невідомі, проте це сталося після того, як новий президент Жеенбеков оголосив війну корупції та розкритикував боротьбу з нею за минулої влади.