У центрі Єревана розігнали протестувальників, які вимагали відставки Пашиняна через угоду щодо Карабаху
У столиці Вірменії силовики розігнали антиурядовий мітинг, учасники якого вимагали від прем’єра Нікола Пашиняна піти у відставку через підписану з Азербайджаном угоду щодо Карабаху.
Про це нам з місця події розповіла журналістка Катерина Малофєєва, яка зараз працює в Єревані.
Так, у місті вже другий день тривають протести, як і раніше, головні гасла: «Нікол, йди!», «Нікол — зрадник!».
«Учора акція була дуже масова, але закінчилась мирно — поліція попросила усіх розійтися близько пів на 9 вечора. Сьогодні паралельно відбувались декілька акцій протесту — одна о 17:00 розпочалась біля оперного театру. І завершилась дуже швидко — поліція її розігнала», — каже Малофєєва.
Також о 17:00 розпочалась більш масова акція на площі Республіки біля будівлі уряду. Потім колона протестувальників рухалась до ради національної безпеки, після чого декілька тисяч людей вирушили туди ж до оперного театру, де раніше акцію розігнали.
Ввечері силовики розігнали і цю акцію. В обох випадках поліція заявила, що нібито готувались провокації, тому мітингарів і розігнали, 20-30 людей затримали.
Водночас журналісти кажуть, що якихось провокацій не бачили, більш того, у випадку першої акції поліції було більше, ніж самих протестувальників.
«Колона поліції находила на групи людей і забирали усіх підряд, виносили (декого саме виносили, а не виводили) до поліцейських машин. Поліція не пояснює, чому це робить: каже, що захищає порядок, але не видно, щоб його порушували. Це було дуже несподівано», — розповіла Малофєєва про розгін другої акції.
Принизлива угода
Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитись на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий «пояс безпеки» — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.
Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.
Повний текст угоди читайте тут.
Така угода викликала обурення вірменів, у Єревані не припиняються акції протесту, від прем'єра Нікола Пашиняна вимагають піти у відставку. Також парламент зібрався на позачергове засідання, але 11 листопада не вистачило кворуму, аби розглянути відставку прем'єра.