У Чернівецькій області заборонили діяльність УПЦ МП
Депутати Чернівецької обласної ради заборонили діяльність релігійних організацій, які мають доведений церковно—канонічний зв’язок з росією на території Чернівецької області.
Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.
Також обласні депутати запропонували Верховній Раді позачергово розглянути та ухвалити законопроєкти, що стосуються законності функціонування релігійних організацій, які мають доведений зв'язок із росією.
Крім того, обласній військовій адміністрації рекомендували проаналізувати щодо законності використання культових будівель та майна державної власності, переданих у власність релігійним організаціям, пов'язаним із рф.
Головам територіальних громад області рекомендують припинити договори оренди нерухомого майна, земельних ділянок з УПЦ МП та заборонити користування майном, що є власністю сільських, селищних, міських територіальних громад.
Нагадаємо, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті виявили, що УПЦ МП досі має церковно-канонічний зв’язок з російською православною церквою, володіючи лише певними правами самостійності.
Що передувало?
Раніше УПЦ МП позбавили права на користування земельними ділянками в Сумах, Рівному, Хмельницькому, Чернівцях, а також ділянкою, на якій розташовано кафедральний собор у Тернополі. У Хмельницькій, Рівненській та Житомирській областях місцеві депутати проголосували за заборону діяльності УПЦ МП в регіоні.
У Кам'янці-Подільському ухвалили рішення про припинення договорів оренди чи користування УПЦ МП церковними спорудами, які перебувають у державній власності. На Вінниччині розірвали договори оренди майна та землі з УПЦ МП. А ось у Львові припинили діяльність храмів УПЦ МП.
Усе це відбулося після інциденту з побиттям українського військового, який стався у Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ МП у Хмельницькому. Храм після цього теж перейшов до ПЦУ. Там уже відбулася перша молитва українською мовою.
За підрахунками платформи для роботи з відкритими даними «Опендатабот», з початку 2023 року до 10 квітня до ПЦУ перейшли вже 63 церкви УПЦ МП.