У Чернівецькій ОДА розповіли про стан хворих через коронавірус
У Чернівецькій обласній державній адміністрації розповіли про стан хворих через коронавірус. Усі четверо здебільшого почуваються добре, або ідуть на поправку.
Про це у коментарі hromadske 16 березня розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук.
Так, один пацієнт у «стабільно хорошому стані. Немає температури». Друга пацієнтка, в якої підтвердили зараження сьогодні, почувається добре. «Температура лише ввечері». Третя пацієнтка, в якої також підтвердили зараження сьогодні, має пневмонію, «але стан стабільний, іде на покращення».
«Пацієнт 4 – почувається добре. Немає температури», – додала вона.
16 березня в Україні підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Це дві мешканки Чернівецької області. Одна жінка має історію подорожей, інша — контактувала з людиною, яка контактувала з людиною, яка має історію подорожей.
Раніше стало відомо, що у мешканця Чернівців, який нещодавно повернувся з Італії та став першим інфікованим коронавірусом в Україні, останній проведений тест на коронавірус дав негативний результат.
На сьогодні за результатами дослідження в Україні 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1, летальний випадок) області.
З 17 березня у Києві закриють усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Не працюватимуть заклади харчування, але вони зможуть приймати онлайн-замовлення для доставки їжі. З 17 березня максимально обмежується пересування людей між Києвом та іншими населеними пунктами.
Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19. Це інфекційне захворювання, спричинене коронавірусом, невідомим науці раніше. Вірус вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком у цьому місті. На сьогодні вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.
Найпоширеніші симптоми:
Головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зазначають в МОЗ. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.
Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.
Як захиститись від нового коронавірусу?
Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує. Не захищають від коронавірусу захисні маски, БАДи та гомеопатія, імуномодулятори, засоби «народної медицини».
Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів:
- мийте руки;
- уникайте близьких контактів з хворими;
- збалансовано харчуйтеся;
- пийте достатньо рідини;
- провітрюйте та зволожуйте приміщення;
- ведіть здоровий спосіб життя;
- подбайте про достатню кількість сну;
- не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.