У дитсадках, школах та університетах — карантин. Попередньо навчання скасували до 3 квітня. Одна з найперших проблем, що виникли в батьків, — куди подіти дітей, адже роботу ніхто не відміняв. Журналістки hromadske поспілкувалися з мамами про те, що робити з дітьми протягом трьох наступних тижнів, чому варто дотримуватися карантину та як розважати дітей удома.

Дарина Дмитрієвська — сімейна лікарка. Її доньці Софії п’ять років, але дівчинка вже знає, хто така Уляна Супрун і чому треба вакцинуватися від різних хвороб. Вона ходить у дитячий садок, проте через карантин його закрили. Дарина каже: можливості найняти няню немає, тому разом із подругами вона планує організовувати домашні міні-дитсадки. «Поки ми з подругами домовляємося, хто і в який день зможе зібрати наших дітей у себе, будемо якось чергуватися. Оскільки ми всі знайомі і це не буде велике скупчення дітей, то це цілком безпечний варіант. Іншого я собі дозволити не можу», — розповідає Дарина.

Марія Симчич — фотографка-фрілансерка. У неї троє дітей, найменшому — 5, найстаршому — 18. Цієї зими родина вже декілька разів переживала карантин удома, як результат — щоразу придумують нове заняття. За минулий карантин Марія разом із малими зробила замок із картону, цього разу взялися за вежу з туалетних втулок. «На Pinterest є купа різних ідей для того, щоб розважити дітей. Те, як влаштувати дітям розваги, дуже залежить від батьків», — говорить Марія.

Аби ми створювали більше важливих матеріалів для вас, підтримайте hromadske на Спільнокошті. Будь-яка допомога має велике значення.

Ще одна родина, для якої цей карантин став черговим випробуванням, — сім’я нашої редакторки Ані Єресько. У неї двоє малих, Іллі вісім, Тяші — шість. «Минулого місяця ми кілька тижнів хворіли по черзі з малими. У найменшої — Тяші — було двостороннє запалення легенів, і я дуже переймалася, що це міг бути коронавірус. Але все обійшлося, ми тільки-но пішли в школу та дитсадок, як нас спіткав черговий карантин. Ми дуже часто приїжджаємо до бабусі, тож будемо якось чергуватися з нею», — розказує Аня. Нині Ілля в третьому класі приватної школи. З початком карантину школа запровадила онлайн-уроки. Подібна практика була в Іллі й раніше, тож уроки через скайп не стали дивиною для родини.

Тетяна Кондусова працює в туристичній фірмі. ЇЇ сину Вові 11, в один із чергових карантинних днів він іде разом із мамою на її роботу. В офісі кожен займає своє місце — Тетяна за комп’ютером, Вова — поряд учить уроки. «Наше керівництво дуже лояльне, тож я і раніше приходила на роботу з сином. Я не думаю, що так триватиме ці три тижні. Якщо він захоче, то лишатиметься вдома, але я все рівно контролюватиму його через телефон», — говорить Тетяна.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: