У Чорне море вперше за декілька діб вийшли російські ракетоносії — «Південь»

У Чорне море вперше за декілька діб на бойове чергування вийшли російські ракетоносії. Це може свідчити про підготовку до нового масованого удару.

Про це в ефірі телемарафону повідомила речниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

«Найперше спостереження — це те, що у Чорному морі з'явився за тривалий час — декілька діб не було — ракетоносій на бойовому чергуванні. Це надводний ракетоносій, несе вісім ракет типу "Калібр" на борту. Це говорить про те, що підготовка йшла, і в пунктах базування також є ракетоносії, які споряджені й можуть бути долучені до служби протягом кількох годин», — сказала Гуменюк.

За її словами, наразі у Чорному морі шторм. Але ракетоносії можуть зробити пуск і за такої погоди.

Гуменюк закликає не нехтувати сигналами повітряної тривоги. «Цілком імовірно, що початок тижня може бути ознаменований такою атакою», — зазначила речниця.

Доповнено о 13:25. У Військово-морських силах повідомили, що у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 11 російських кораблів, з них 1 — носій крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом у 8 ракет.

В Азовському морі окупанти на бойовому чергуванні утримують 2 кораблі, а в Середземному — 9, з них 5 — носії «Калібрів» із загальним залпом у 76 ракет.

Крім того, речник Повітряних сил України Юрій Ігнат нам у коментарі розповів, чому Сили оборони не вдаряють по російських кораблях.

«Відстань має значення. Вони не підходять близько: "Калібр" 2500 км б'є. А в нас ракет, щоб дістати немає, Захід не дає, поки», — зазначив Ігнат.

Напередодні президент Володимир Зеленський попередив, що російські окупанти готують нові удари по території України. А мер Києва Віталій Кличко закликав зробити запаси води та продуктів, які не псуються без світла.

Масовані обстріли

Окупанти здійснили вже 7 масштабних ракетних атак по енергетичній інфраструктурі: 10, 11, 17 та 31 жовтня, а також 11, 15 та 23 листопада. Удень 23 листопада протиповітряна оборона збила 5 ударних дронів та 51 із приблизно 70 ракет.

Тоді окупанти влучили по 16 об’єктах критичної інфраструктури, внаслідок цього у країні почали вводити екстрені вимкнення світла.

По всій Україні, зокрема й у Києві, розгортають «Пункти незламності», де можна погрітися, зарядити гаджети тощо. Знайти найближчий пункт можна на мапі.