У Держдепі США прокоментували пропозицію Трампа допомогти Україні «в кредит»
Речник Державного департаменту США Метью Міллер відкинув пропозицію республіканців надати Україні невійськову допомогу як позику.
Про це він сказав на брифінгу 12 березня.
«Ми не вважаємо, що обтяжувати Україну мільярдним зовнішнім боргом, коли вона намагається відродити свою економіку, — а це, зрештою, найкращий спосіб для неї, щоб стати на власні ноги та захистити себе без допомоги інших країн — є доречним кроком у цей час», — зазначив Міллер.
Що передувало?
Напередодні стало відомо, що представники Республіканської партії США працюють над розробкою власного пакета допомоги Україні.
Від кандидата у президенти від Республіканської партії Дональда Трампа пролунала пропозиція розглядати частину невійськової допомоги Україні як вид кредиту. Сенатор-республіканець Ліндсі Грем вважає, що це допоможе розблокувати нижню палату Конгресу США — Палату представників.
З лютого у Палаті залишається заблокованим законопроєкт, який передбачає 60 млрд доларів допомоги Україні. Законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ ще має пройти Палату представників, де більшість становлять республіканці.
Цей законопроєкт запропонували після того, як республіканці заблокували ширший пакет — він включав одразу допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.
Співавторка: Дар'я Головко