США оголосили пакет допомоги Україні на $300 млн — вперше за три місяці
Білий дім оголосив про виділення нового пакета військової допомоги Україні вартістю 300 мільйонів доларів. До нього увійдуть артилерійські снаряди, боєприпаси для HIMARS, зенітні ракети тощо.
Про це заявив представник Білого дому Джейк Салліван на брифінгу 12 березня.
Це перша допомога Україні від Вашингтона з грудня 2023 року. Детальніше про вміст пакета допомоги повідомлять пізніше. Поки що незрозуміло, чи передбачає допомога надання далекобійних ракет ATACMS. Видання Politico, посилаючись на посадовців у Білому домі, писало, що Україна може отримати ракети дальністю 160 км із касетним зарядом усередині.
New York Times із посиланням на офіційних представників США зазначає, що новий пакет допомоги — у кращому разі тимчасовий захід. За словами одного чиновника, це імпровізоване рішення допоможе стримати наступ російських військ лише на кілька тижнів.
Раніше 12 березня інформаційне агентство Reuters повідомляло, що Сполучені Штати вперше за кілька місяців готуються оголосити про пакет військової допомоги Україні. Кошти на цей пакет візьмуть із кредитів, які повернули Пентагону за нещодавні закупівлі.
Новий пакет виділили на тлі затримки більшого пакета допомоги на 60 мільярдів, ухвалення якого блокують республіканці в Палаті представників.
Затримка військової допомоги України від США
Сенатори-демократи довго відстоювали законопроєкт, який передбачає виділення Україні допомоги на 60 млрд доларів, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Наразі цей законопроєкт уже схвалений у Сенаті — верхній палаті Конгресу США. Але для того, щоб він потрапив на підпис президенту Джо Байдену, документ іще має пройти нижню палату Конгресу — Палату представників, де він зіткнувся із неприйняттям республіканців.
Цей законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. А втім, він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. Однак Палата представників не змогла ухвалити його.
- Поділитися: