У ДПСУ розповіли, скільки приблизно «вагнерівців» зараз перебувають у Білорусі
Станом на 22 липня в Білорусі, ймовірно, перебуває приблизно до пʼяти тисяч найманців російської приватної військової компанії «Вагнер».
Про це повідомив речник ДПСУ полковник Андрій Демченко в коментарі «Українській правді».
«Державна прикордонна служба України продовжує уважно відстежувати ситуацію щодо прибуття й перебування в Білорусі російських найманців», — зазначив він.
Демченко каже, що ситуація по лінії кордону залишається повністю контрольованою прикордонними підрозділами й іншими складовими Сил оборони України.
«Усі вони (українські бійці — ред.) попереджені про подальші ризики, які можуть іти з території Білорусі, яка, на жаль, перебуває під впливом росії та надає їй підтримку в розв’язаній проти України війні», — повідомив речник ДПСУ.
Демченко також пояснив, що на початку, коли групи російських найманців почали заходити в Білорусь, їхню кількість оцінювали в сотнях. Однак зараз цифра може сягати приблизно пʼяти тисяч.
Він наголошує: така кількість для України безпосередньої загрози не становить, однак Сили оборони мають бути готовими до будь-яких ситуацій, у тому числі й до недопущення провокацій на кордоні.
«Україна робить усе необхідне, аби розуміти реальний ризик і гарантувати надійну безпеку через перебування найманців у сусідній країні. Ми реагуємо відповідно. Відбувається подальше укріплення нашого кордону по всій протяжності та посилення необхідними засобами», — резюмував Демченко.
Що передувало?
Після невдалої спроби заколоту «вагнерівців» у росії кремль оголосив, що пригожин «піде до Білорусі», кримінальну справу щодо нього припинять, «вагнерівців» також не переслідуватимуть.
Згодом російські ЗМІ почали повідомляти про повернення пригожина до Санкт-Петербурга, де розташований офіс ПВК «Вагнера» та його маєток.
За даними російського видання «Фонтанка», пригожина офіційно запросили, щоб повернути йому вилучену під час обшуків у його заміській резиденції зброю.
6 липня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на території країни власника ПВК «Вагнера» євгена пригожина немає.
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг 11 липня зазначив, що в Альянсі не бачать ознак переміщення «вагнерівців» до Білорусі. Водночас у Міністерстві оборони Білорусі заявляли про наміри обмінятися досвідом із представниками ПВК.
А втім, моніторингова група «Беларускі Гаюн» 15 липня помітила колону легкових і вантажних автомобілів на номерах так званих «ДНР/ЛНР». Група зазначила, що низка факторів указують на те, що це колона приватної військової компанії «Вагнер». У ДПСУ підтвердили переміщення по Білорусі окремих груп представників із приватних військових компаній.
Згодом Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки повідомило, що в рф досі тривають обговорення щодо майбутнього військових сил євгена пригожина.