У росії тривають переговори щодо майбутнього ПВК «Вагнер» — британська розвідка

Після спроби заколоту в росії з боку приватної військової компанії «Вагнер» 24 червня цього року в рф досі тривають обговорення щодо майбутнього військових сил євгена пригожина.

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.

«російські службовці, які відповідають за безпеку, потрапили у період розгубленості та переговорів після заколоту групи "Вагнера". Останніми днями виникла тимчасова домовленість щодо майбутнього групи», — зазначили там.

12 липня Міноборони рф оголосило, що «вагнерівці» передали 2000 одиниць військової техніки, включаючи танки. Станом на 15 липня принаймні невеликий контингент бійців «Вагнера» прибув до табору в Білорусі.

Водночас, як вказує розвідка, низка груп у соціальних мережах, пов'язаних із «Вагнером», відновили свою діяльність. Вони зосередилися на діяльності ПВК в Африці.

«Судячи з нещодавніх заяв російських чиновників, держава, ймовірно, готова прийняти прагнення "Вагнера" зберегти свою широку присутність на [африканському] континенті», — йдеться в повідомленні.

Що передувало?

Після невдалої спроби заколоту «вагнерівців» у росії кремль оголосив, що пригожин «піде до Білорусі», кримінальну справу щодо нього припинять, «вагнерівців» також не переслідуватимуть.

Згодом російські ЗМІ почали повідомляти про повернення пригожина до регіонального Управління ФСБ у Санкт-Петербурзі, там розташований офіс ПВК «Вагнера» та маєток глави ПВК.

За даними російського видання «Фонтанка», пригожина офіційно запросили, щоб повернути йому вилучену під час обшуків у його заміській резиденції зброю.

Незабаром пригожин разом із кортежем поїхали у невідомому напрямку. Де наразі перебуває ватажок «вагнерівців» — невідомо. Після «заколоту» він зник із публічного простору та записав перше аудіозвернення 3 липня. Він пообіцяв продемонструвати «перемоги на фронті» найближчим часом, не уточнивши, про що йдеться.

6 липня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що на території країни власника ПВК «Вагнера» євгена пригожина немає.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг 11 липня заявив, що в Альянсі не бачать ознак переміщення «вагнерівців» до Білорусі. Водночас у Міністерстві оборони Білорусі заявляли про наміри обмінятися досвідом із представниками ПВК.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» 15 липня помітила колону легкових і вантажних автомобілів на номерах так званих ДНР/ЛНР. Група зазначила, що низка факторів вказують на те, що це колона приватної військової компанії «Вагнер». У ДПСУ підтвердили переміщення по Білорусі окремих груп представників із приватних військових компаній.