У ДСНС пояснили серію псевдомінувань: Елемент гібридної агресії та спланована інформаційна операція
У Державній службі України з надзвичайних ситуацій назвали початок 2022 року справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, які негайно реагують на повідомлення про мінування, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів.
Про це повідомила пресслужба ДСНС.
Лише з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 повідомлень надійшло електронною поштою, 27 — телефоном і 6 — особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік.
У ДСНС наголошують, що правоохоронці реагували на всі повідомлення про мінування та загалом перевірили 3 183 об’єктів. Утім, жодне з повідомлень не було правдивим.
Їхня мета — тримати українців у напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці. У ДСНС радять зберігати спокій.
«Ми знаємо, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації», — додають у службі.
Відповідальність за мінування
Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності, згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу, карається позбавленням волі на строк від 2 до 8 років.
Хвиля «мінувань»
Протягом останнього тижня в багатьох регіонах України правоохоронцям надходили повідомлення про нібито заміновані станції метро, аеропорти, будівлі держорганів та навчальні заклади.
Упродовж усього 2021 року було 1 100 неправдивих анонімних повідомлень, а від початку 2022 року й станом на 21 січня їх уже понад 300. Жодне з них після перевірок не підтвердилось. Проте в Миколаєві та Черкасах через регулярні «мінування» школи навіть вирішили перевести на дистанційне навчання.