У Франції зібрали майже €900 тисяч для сім’ї поліцейського, якого звинувачують у вбивстві підлітка

У Франції ініціювали збір коштів для сім’ї поліцейського, якого звинувачують у вбивстві 17—річного Наеля, який намагався втекти від поліції. Після цього в усій країні почалися заворушення із сутичками з правоохоронцями та пограбуваннями.

Про це пише BFM TV.

Збір коштів започаткував Жан Мессіа — колишній речник штабу кандидата у президенти Франції Еріка Земмура, який критикував міграційну політику країни та казав про небезпеку ісламізму.

В описі ініціативи вказується, що поліцейський «виконував свою роботу і тепер платить за це високу ціну».

Станом на ранок 3 липня фонд зібрав 825 213 євро.

Водночас збір коштів викликав неоднозначну реакцію французького суспільства. Депутат від президентської партії «Відродження» Ерік Боторель заявив, що «пожертва декількох сотень тисяч євро для поліцейського, який перебуває під слідством у справі про вбивство Наеля, є непристойним і скандальним».

Що зараз відбувається у Франції?

У Франції тривають протести, які спалахнули після вбивства 17-річного Наеля.

У шосту ніч заворушень кількість затриманих різко впала до 157, пише France 24.

Поблизу Парижа загинув 24-річний пожежник, який намагався загасити автомобілі. Чи пов’язана смерть із заворушеннями, поки невідомо.

Тим часом міські голови французьких міст закликали представників громадськості та міських обранців зібратися в ратушах у всій країні, щоб продемонструвати масовий спротив насильницьким протестам, які тривають майже тиждень.

Що передувало?

У Парижі в ніч проти 28 червня спалахнули протести й заворушення після того, як поліція застрелила 17-річного підлітка, який не зупинив автомобіль за наказом дорожньої поліції.

На відео, яке поширюють у соціальних мережах, видно, як поліціянт наставляє пістолет на водія автомобіля, перш ніж лунає постріл. Потім автомобіль зупиняється.

Після смерті підлітка влада розпочала два окремих розслідування: одне стосовно можливого вбивства державним службовцем, а інше — стосовно того, що водій не зупинив свого автомобіля, і ймовірної спроби вбити правоохоронця.

Протести спочатку почались у Парижі, а потім виникли й в інших містах, зокрема в Тулузі, Діжоні й Ліоні. Об’єктом гніву молодих жителів робітничих кварталів у багатьох французьких містах стали громадські будівлі, школи та магазини.