У Франції з моря планують дістати 22 тисячі шин, з яких хотіли зробити риф
У місці, де майже 40 років лежали шини, було заборонено рибалити.
У Франції з дна Середземного моря планують дістати 22,5 тисячі автомобільних шин. Їх у 1980-х роках спустили у море в надії, що вони можуть стати новим рифом та середовищем проживання коралів, риб та інших морських істот.
Про це повідомляє AFP.
Загалом на морське дно у близько 500 метрах від берегів Канн та міста Антіб спустили 25 тисяч шин. 2,5 тисячі дістали в межах експерименту у 2015 році, а тепер влада вирішила підняти на поверхню усі.
«Ми сподівалися, що це може відновити морське життя тут, однак це не спрацювало. Виявилося, що риф із шин не підходить для біомаси», — сказав заступник мера міста Антіб Ерік Дюпле.
У місці, де майже 40 років лежали шини, було заборонено рибалити. У 2005 році дослідники з університету Ніцци виявили, що шини у воді почали виділяти токсичні речовини, включно з важкими металами, що становило загрозу для життя людини. Крім того, місцева влада стала побоюватися, що з плином часу шини почнуть розкладатися та забруднювати морський світ.
Тож у 2015 році в межах експерименту спробували дістати 2,5 тисячі шин, аби довести, що їх з морського дна можна діставати безпечним шляхом. Тож тепер до другої половини 2019 року влада Франції планує дістати інші 22,5 тисячі.
На цю операцію з очищення морського дна виділили 200 тисяч євро.
Раніше повідомлялося, що корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття.
Дослідники вважають, що кількість пластикового сміття в океані за 10 років може збільшитися втричі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттямзамість риб