Життя

Корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття — вчені

27 січня, 2018 11:56
Життя/Корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття — вчені
Зберегти
Вигляд
Близько 1,1 мільярда шматків пластикового сміття застрягло в коралових рифах в азійсько-тихоокеанському регіоні, і це число зросте на 40 відсотків до 2025 року.

Близько 1,1 мільярда шматків пластикового сміття застрягло в коралових рифах в азійсько-тихоокеанському регіоні, і це число зросте на 40 відсотків до 2025 року. 

Дослідження, опубліковане в Science, розповідає про те, що забруднення пластиком підвищує ризик виникнення хвороб у коралів майже в 20 разів, також зростає і ймовірність знебарвлення, яке може привести до загибелі рифів.

В процесі знебарвлення корали позбавляються симбіотичних водоростей, які надають їм кольору, забезпечують киснем, поживними речовинами і сприяють росту. Роблять вони це у відповідь на різні стресові умови, наприклад зміна температури води або дію хімічних забруднювачів і інфекцій.

Унаслідок втрати симбіонтів корали починають голодувати, перестають рости і втрачають пігментацію. Знебарвлення можна зупинити, проте якщо процес триває занадто довго, це призводить до смерті поліпа. Наразі ця хвороба вже призвела до практично повної загибелі коралів Мальдівського архіпелагу.

Пластикові відходи можуть містити патогени, які часто вважаються тригерами спалахів захворювань коралових рифів. 

Команда морських біологів під керівництвом Джолі Лемб з Корнельського університету вивчила 125 тисяч коралів на 150 рифах в азіайсько-тихоокеанському регіоні, де розташовані більше половини всіх коралових рифів у світі.

Дослідження проводилося біля узбережжя М'янми, Таїланду, Індонезії та Австралії. З'ясувалося, що пластикове сміття діаметром понад 50 мм зустрічається на третині коралових рифів.

В середньому, на 100 квадратних метрів дослідженої площі доводилося від 2 до 10,9 пластикових предметів.

За оцінками біологів, середня кількість пластикового сміття може сягати 1,1 мільярда одиниць. Ймовірно, що становище може бути ще гіршим, оскільки модель не враховувала вплив Китаю і Сінгапуру. До 2025 року це значення може збільшитися до 15,7 мільярда одиниць.

Читайте також, як канадські рибалки знайшли лобстера з блакитними та червоними відбитками логотипу Pepsi на клешні.

Пов`язані новини
Життя
20 лютого 2019
Уряд затвердив національний план управління відходами до 2030 року
Кабінет міністрів України затвердив національний план управління відходами до 2030-го року. Таке рішення ухвалили на засіданні уряду в середу, 20 лютого, повідомив міністр екології Остап Семерак.За його словами, цей план підтримала делегація Євросоюзу, він є важливим кроком щодо приведення вітчизняного законодавства до європейських норм управління відходами.«Це не просто важливий стратегічний документ, який уперше за всі роки незалежності України визначає як маємо і будемо поводитися з відходами, але й визначає практичні заходи, які дозволять нарешті навести лад у цій сфері» — зазначив Семерак.Він наголосив, що за період до 2030-го року Україна має щорічно виконувати низку таких завдань і практичних заходів, які визначає Нацплан. Згідно з ним передбачено перелік регіональних планів «із точним аналізом ситуації у регіонах та визначенням необхідної кількості інфраструктурних об’єктів, зокрема, сміттєпереробних заводів, ліній тощо».Міністр екології також зауважив, що для того, аби ці регіональні програми працювали, мають бути внесені зміни до національного законодавства, яке регулює сферу управління з відходами.Раніше у Фонді енергоефективності України розробили концепцію енергетичної утилізації сміття, як передбачає створення на основі сміттєвих полігонів об'єктів альтернативної енергетики.Улітку 2018-го року Комунальне підприємство Київської міської держадміністрації «Київкомунсервіс» оголосило конкурс на визначення виконавця послуг з облаштування підприємства з переробки, обробки та захоронення побутових відходів у Києві.
Перевірено
Зберегти