Життя

Корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття — вчені

27 січня, 2018 11:56
Життя/Корали у Тихому океані можуть загинути через пластикове сміття — вчені
Зберегти
Вигляд
Близько 1,1 мільярда шматків пластикового сміття застрягло в коралових рифах в азійсько-тихоокеанському регіоні, і це число зросте на 40 відсотків до 2025 року.

Близько 1,1 мільярда шматків пластикового сміття застрягло в коралових рифах в азійсько-тихоокеанському регіоні, і це число зросте на 40 відсотків до 2025 року. 

Дослідження, опубліковане в Science, розповідає про те, що забруднення пластиком підвищує ризик виникнення хвороб у коралів майже в 20 разів, також зростає і ймовірність знебарвлення, яке може привести до загибелі рифів.

В процесі знебарвлення корали позбавляються симбіотичних водоростей, які надають їм кольору, забезпечують киснем, поживними речовинами і сприяють росту. Роблять вони це у відповідь на різні стресові умови, наприклад зміна температури води або дію хімічних забруднювачів і інфекцій.

Унаслідок втрати симбіонтів корали починають голодувати, перестають рости і втрачають пігментацію. Знебарвлення можна зупинити, проте якщо процес триває занадто довго, це призводить до смерті поліпа. Наразі ця хвороба вже призвела до практично повної загибелі коралів Мальдівського архіпелагу.

Пластикові відходи можуть містити патогени, які часто вважаються тригерами спалахів захворювань коралових рифів. 

Команда морських біологів під керівництвом Джолі Лемб з Корнельського університету вивчила 125 тисяч коралів на 150 рифах в азіайсько-тихоокеанському регіоні, де розташовані більше половини всіх коралових рифів у світі.

Дослідження проводилося біля узбережжя М'янми, Таїланду, Індонезії та Австралії. З'ясувалося, що пластикове сміття діаметром понад 50 мм зустрічається на третині коралових рифів.

В середньому, на 100 квадратних метрів дослідженої площі доводилося від 2 до 10,9 пластикових предметів.

За оцінками біологів, середня кількість пластикового сміття може сягати 1,1 мільярда одиниць. Ймовірно, що становище може бути ще гіршим, оскільки модель не враховувала вплив Китаю і Сінгапуру. До 2025 року це значення може збільшитися до 15,7 мільярда одиниць.

Читайте також, як канадські рибалки знайшли лобстера з блакитними та червоними відбитками логотипу Pepsi на клешні.

Пов`язані новини