У Грузії між мітингувальниками та спецпризначенцями сталася сутичка під час акції проти закону про «іноагентів»
Грузинські спецпризначенці ввечері 16 квітня відтіснили мітингувальників від заднього входу до парламенту країни, де відбувається мирна акція проти закону про «іноагентів». Проти громадян також застосували спецзасоби.
Про це пишуть «Ехо Кавказу» (проєкт «Радіо Свобода») та грузинська служба «Радіо Свобода».
Біля одного зі входів до будівлі проти учасників мітингу спецпризначенні застосували спецзасоби.
У Міністерстві внутрішніх справ підтвердили, що спецпризначенні використали перцевий балончик для «запобігання фізичному протистоянню». За даними відомства, на мітингу вже затримали 11 людей. Як пишуть місцеві ЗМІ, серед них — один із лідерів партії «Лело» Іраклій Купрадзе.
Міністерство стверджує, що «попри численні заклики», учасники мітингу нібито вступили в сутичку з поліціянтами та кидали в їхній бік каміння й пляшки. Постраждав співробітник МВС, його госпіталізували.
Організаторів та учасників мітингу закликали забезпечити «висловлення протесту в межах, передбачених законодавством».
«Кожна протиправна дія супроводжуватиметься відповідним юридичним реагуванням з боку правоохоронних органів», — йдеться в повідомленні МВС.
Зазначається, що мітингувальники залишаються перед будівлею парламенту.
Нагадаємо, юридичний комітет грузинського парламенту схвалив законопроєкт про «іноземних агентів». Тепер законодавці продовжать розгляд документа в сесійній залі.
Що передувало?
3 квітня проросійська політична партія «Грузинська мрія» повторно внесла до парламенту законопроєкт про «іноагентів». Це сталося через рік після того, як аналогічна ініціатива призвела до багатотисячних протестів та була відкликана. Тоді заявили, що це рішення є «беззастережним».
За винятком зміни терміна «агенти іноземного впливу» на «організації, які просувають інтереси іноземної сили» — у новому законопроєкті не змінилося нічого.
Законопроєкт передбачає створення реєстру «агентів іноземного впливу», якими стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного доходу яких становить закордонне фінансування.
Такі організації повинні будуть щорічно подавати фінансову декларацію, а тим, хто спробує ухилитися від реєстрації або не подасть декларацію, загрожуватиме штраф. Щоб виявляти «агентів іноземного впливу» й перевіряти виконання вимог закону, Міністерство юстиції проводитиме моніторинг.
Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, але влада Грузії каже, що нічого спільного у них немає.
Плани влади Грузії викликали критику в Європі та США. Західні партнери зазначають, що ухвалення закону загальмує процедуру вступу Грузії до ЄС та НАТО. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що «панівна партія саботує європейський шлях» Грузії.
Уже 8 квітня біля будівлі парламенту Грузії відбулась акція протесту проти нового законопроєкту.