У грузинському парламенті сталася бійка під час розгляду законопроєкту про «іноагентів»

Комітет з юридичних питань Грузії розпочав у першому читанні розгляд законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу». Під час засідання сталася бійка.

Про це повідомляють «РИА Новости» та «Эхо Кавказа».

Лідер опозиційної партії «Громадяни» Алеко Елісашвілі побився з представником парламентської більшості, одним із лідерів партії влади «Грузинська мрія» Мамукою Мдінарадзе.

Як повідомляє «Ехо Кавказу», Мдінарадзе сперечався з представницею партії «Лело» Анною Нацвлішвілі щодо проєкту Елісашвілі, коли опозиціонер підійшов до нього й ударив кулаком по обличчю.

Після цього обидва депутати покинули зал засідань. Тим часом бійка продовжилася між різними депутатами вже й у коридорі, повідомляють журналісти.

«Цей закон їм у ж*** потрібно засунути. Я завжди намагався спілкуватися з "Грузинською мрією" по-людськи, а вони нас ведуть у росію…», — покидаючи будівлю парламенту, сказав журналістам Алеко Елісашвілі.

Опозиціонер закликав грузинів виходити на вулиці й додав, що «зараз не час сидіти вдома».

«Ми повинні викинути їх разом з їхнім російським законом. Набридло все це, і я врізав по обличчю цьому російському агенту — Мдінарадзе», — сказав він.

Після бійки, як стверджує сам депутат, його вигнали з будівлі парламенту.

Увечері 15 квітня незгодні з ініціативою грузини планують провести біля будівлі парламенту акцію протесту.

Що передувало?

3 квітня проросійська політична партія «Грузинська мрія» повторно внесла до парламенту законопроєкт про «іноагентів». Це сталося через рік після того, як аналогічна ініціатива призвела до багатотисячних протестів та була відкликана. Тоді заявили, що це рішення є «беззастережним».

За винятком зміни терміна «агенти іноземного впливу» на «організації, які просувають інтереси іноземної сили» — у новому законопроєкті не змінилося нічого.

Законопроєкт передбачає створення реєстру «агентів іноземного впливу», якими стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного доходу яких становить закордонне фінансування.

Такі організації повинні будуть щорічно подавати фінансову декларацію, а тим, хто спробує ухилитися від реєстрації або не подасть декларацію, загрожуватиме штраф. Щоб виявляти «агентів іноземного впливу» й перевіряти виконання вимог закону, Міністерство юстиції проводитиме моніторинг.

Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, але влада Грузії каже, що нічого спільного у них немає.

Плани влади Грузії викликали критику в Європі та США. Західні партнери зазначають, що ухвалення закону загальмує процедуру вступу Грузії до ЄС та НАТО. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що «панівна партія саботує європейський шлях» Грузії.

Уже 8 квітня біля будівлі парламенту Грузії відбулась акція протесту проти нового законопроєкту.