У Херсоні вперше після деокупації проходить кінофестиваль
У Херсоні проходить Kherson Film Fest — це перший кінофестиваль у місті після звільнення від російських окупантів. Глядачам презентують десять стрічок.
Про це повідомляють Херсонська обласна державна адміністрація та Державне агентство з питань кіно.
До програми Херсонського кінофестивалю увійшло сім повнометражних і три короткометражні фільми, які демонструють різноманітність тем і форм кінематографа, зазначають організатори.
Добірка фільмів першого херсонського кінофесту багато в чому натхненна сонячною атмосферою міста. У програмі чимало оптимістичного кіно, яке викликатиме усмішку, нагадуватиме про життя до повномасштабного вторгнення та заряджатиме позитивом після переглядукіножурналіст і програмний директор фестивалю Алексо Малишенко
Фестиваль відкрив фільм Мирослава Латика «Королі репу», який розповідає про 17-річного випускника сільської школи на прізвисько Казан. Понад усе хлопець мріє стати відомим репером і підкорити серце дівчини Свєти.
На Kherson Film Fest також презентували стрічку «Іван і Марта» Сергія Буковського. Він оповідає про шістдесятників Івана та Марту Дзюбів.
Дзюба першим публічно звинуватив комуністичний режим у переслідуваннях і арештах українських інтелектуалів. Його робота «Інтернаціоналізм чи русифікація» була визнана владою антирадянською й автора заарештували.
До програми фестивалю також увійшов драматичний фільм 1958-го року — «Поема про море» Юлії Солнцевої, знятий за сценарієм Олександра Довженка. У ньому розповідається про те, як будівництво Каховської ГЕС вплинуло на життя місцевих жителів: перекриття Дніпра, поява Каховського моря та відтік кадрів із колгоспу на велике будівництво станції.
Сюжет ще одного фільму, заявленого в програмі, — «Заповідник Асканія» Андрія Литвиненка — розгортається навколо чотирьох героїв із цілковито різними характерами, долями та цілями. Проте їх поєднує бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази, що наразі стрімко втрачає свою унікальність. Фільм знятий ще до окупації заповідника росіянами.
Фестиваль закриє стрічка «Три жінки» Максима Мельника. У ньому показане життя трьох жінок із села Стужиця в Карпатах: фермерки Ганни, поштарки Марії та біологині Нелі. Це портрет маловідомого місця посеред Європи, де люди щодня повинні вирішувати — поїхати чи залишитися, ідеться в описі до фільму.
У блок короткометражного кіно увійшли «Велика маленька війна» Мирослава Латика, «ГКЧП» Аркадія Непиталюка та «Капітан Бровари» Едуарда Нечмоглода.
Для дітей передбачали окремий блок із двома мультфільмами: «Душа команди» Роберто Буесо та «Паця» Маші Гальберштад.
Вхід на всі покази — безплатний, але за реєстрацією через соціальні мережі. Із міркувань безпеки точний час і місце публічно не повідомляли.