У хмельницькому водоканалі звільнили працівника, склеївши його заяву на звільнення, яка була у смітнику
Суд визнав незаконним звільнення працівника «Хмельницькводоканалу» на підставі заяви, яку він порвав та викинув у смітник. Так, керівник підприємства наказав підлеглим склеїти документ і подати йому на підпис.
Про це повідомив Хмельницький апеляційний суд.
Робітник-позивач працював на водоканалі з 1981 року. А торік з 2 грудня він став заступником начальника автоцеху підприємства. До суду чоловік звернувся з проханням визнати незаконним і скасувати наказ про звільнення.
Він пояснив, що того місяця між ним та керівником підприємства виникли виробничі непорозуміння, порушувалося питання пониження його на посаді чи звільнення.
І на тлі суперечностей, що переросли в особисті неприязні стосунки, чоловік написав заяву про звільнення. Але зрозумів, що такі дії передчасні, тож у присутності начальника підприємства порвав свою заяву та викинув у смітник.
Згодом робітник дізнався, що керівник наказав працівникам відділу кадрів склеїти цю заяву, зареєструвати й подати йому на підпис. Тож працівник намагався відкликати свою заяву, але відповіді не отримав і торік 31 грудня був звільнений.
Хмельницький міський районний суд частково задовольнив позов і визнав незаконним наказ про звільнення. А ще — стягнув із підприємства на користь чоловіка понад 100 тисяч гривень зарплати за час вимушеного прогулу й 8 тисяч гривень моральної шкоди.
Однак водоканал подав апеляційну скаргу, де стверджував, що факт домовленості між працівником та роботодавцем про звільнення за згодою сторін є доведеним.
Апеляційний суд звернув увагу на зім`ятий, з ознаками склеювання, вигляд заяви. Крім того, визнав недоведеними аргументи підприємства про те, що робітник знищив документ після резолюції керівника й через декілька днів після подання.
Тож апеляційний суд підтвердив правильність висновку місцевого суду щодо незаконності спірного наказу про звільнення.