У Кенії знайшли десятки тіл послідовників лідера культу, який наказав їм заморити себе голодом
Кенійська поліція ексгумувала 21 тіло поблизу прибережного міста Малінді під час розслідування справи щодо проповідника, який, як зазначається, наказав своїм послідовникам померти від голоду.
Правоохоронці знайшли тіла послідовників «Міжнародної церкви хороших новин» (Good News International Church), лідером якої є Пол Маккензі. Його затримали 15 квітня після того, як поліція виявила тіла чотирьох людей, підозрюваних у тому, що вони заморили себе голодом.
Проповідник нібито назвав три села Назаретом, Вифлеємом та Юдеєю і хрестив послідовників у ставках, перш ніж наказати їм постити. Як зазначається, він нібито сказав послідовникам морити себе голодом, щоб «зустрітися з Ісусом».
Поліція розповіла, що отримала інформацію від громадськості про «молитовний сеанс» неосвічених громадян, які вмирали від голоду під приводом «зустрічі з Ісусом», та запланувала рейд до одного із селищ.
Звідти правоохоронці врятували 15 виснажених голодом людей, але четверо з них померли. У загиблих зібрали відбитки пальців для ідентифікації, оскільки в більшості з них не було ні документів, ні мобільних телефонів. Дві жінки, яких госпіталізували після порятунку, відмовилися від їжі та медичної допомоги, заявивши, що готові померти за віру.
Неподалік від місця порятунку правоохоронці також знайшли поховання, як вважається, послідовників культу Маккензі. Наразі кенійська поліція повідомила про ексгумацію 21 тіла, зокрема дітей. Однак державна телекомпанія KBC заявила, що ідентифіковано 58 могил.
За даними місцевих ЗМІ, Пол Маккензі заснував свою церкву приблизно в 2003 році. У 2017-му разом зі своєю дружиною Джойс Мвікамба він постав перед судом за звинуваченням у сприянні радикалізації християнського вчення.
У травні 2019 року Маккензі знову пред'явили звинувачення в непокорі, релігійному підбурюванні та Навчання якої-небудь доктрини без залучення критичного сприйняттяіндоктринації дітей. Окрім того, йому закидали підбурювання дітей проти відвідування шкіл та підбурювання християн проти індуїзму, буддизму та ісламу. Тоді Маккензі звільнили під заставу.
Наразі чоловік знову відкидає звинувачення та наполягає на тому, що закрив свою церкву в 2019 році.