У Китаї через три безсимптомні випадки коронавірусу на карантин закрили місто-мільйонник
У Китаї жорсткий локдаун слідом за 13—мільйонним містом Сіань запровадили у мільйоннику Ючжоу. Цього разу причиною стали тільки три безсимптомні випадки коронавірусу.
Про це пише The Guardian.
Відтепер у Ючжоу не працює громадський транспорт і не можна користуватися автомобілями (окрім екстрених служб). Усім жителям наказали залишатися вдома.
Також обмежили пересування між районами міста. Так, деякі райони дозволяють людям потрапляти на їхню територію, але не дозволяють покидати, інші ж не дозволяють ні того, ні іншого. Усі магазини та розважальні заклади закрили. Працювати можуть тільки критично важливі підприємства.
Такі радикальні обмеження в Ючжоу призвели до стурбованості місцевих користувачів в інтернету. Частина людей сумнівається, що потрібно запроваджувати суворий локдаун за невеликої кількості випадків. Водночас багато людей все ж підтримали рішення влади.
Не перше місто
Такі обмеження в Ючжоу з населенням у 1,2 мільйона запровадили після 13-мільйонного міста Сіань, де наприкінці грудня виявили 127 випадків зараження коронавірусом.
Усе це відбувається на тлі підготовки до Олімпійських ігор — 4 лютого у Пекіні стартує зимова Олімпіада. Тож країна намагається дотримуватися стратегії нульової захворюваності на коронавірус.
Наприклад, у Сіані двох високопосадовців комуністичної партії зняли з посади за «недостатню суворість у запобіганні спалаху та боротьбі з ним». А в провінції Гуансі посадовці змусили порушників карантину стояти на вулиці з плакатами на шиї.
Як у Китаї з COVID-19?
За офіційними даними, з початку пандемії в Китаї зафіксували 115 тисяч випадків заражень коронавірусом, із них 4 849 пацієнтів померли від ускладнень.
Найбільше добових заражень у країні фіксували в лютому 2020-го, коли щоденний приріст хворих вимірювався тисячами. Та вже з березня епідемія в Китаї пішла на спад. З того часу китайська влада звітувала про незначну кількість заражень. Наразі у Китаї повністю вакцинували понад 85% населення.