У Китаї — масове відключення електроенергії. Люди запасаються питною водою і переходять на скорочений робочий тиждень

У жителів трьох північно—східних провінцій Китаю наприкінці вересня масово зникло електропостачання, на перебої з яким до того скаржилися підприємці. Через це були вимушені зупинити роботу комунальні підприємства й бізнес.

Про це повідомляє Global Times.

На проблеми з електропостачанням скаржаться жителі провінцій Хейлунцзян, Цзілінь та Ляонін. Деякі кажуть, що вже три доби не мають електрики та мобільного зв’язку. За деякими повідомленнями, люди навіть застрягали в ліфтах через відключення живлення.

Як пише BBC, жителі згаданих провінцій також писали в соцмережах, що в них не працює опалення, а на вулицях вимкнені світлофори. Усього в цих регіонах мешкають до ста мільйонів людей, але незрозуміло, скількох зачепили перебої з електропостачанням.

За даними Global Times, зникнення живлення принаймні в одному випадку призвело до аварії. На фабриці в Ляоніні перестала працювати система вентиляції, через що 23 працівники потрапили до лікарень з отруєнням чадним газом.

Крім того, про проблеми з електрикою 27 вересня повідомила і влада південної провінції Гуандун. Там зазначили, що деякі підприємства запровадили дво- або триденний робочий тиждень, щоб ощадити електроенергію.

Головною причиною проблеми називають падіння імпорту вугілля, яке забезпечує дві третини електроенергії в країні, та зростання попиту на електрику через зростання вартості ключових статей китайського виробництва — алюмінію, сталі, цементу тощо, пише The New York Times.

Державна енергомережа Китаю 27 вересня заявила, що поступово відновлюватиме постачання електроенергії для споживачів. Але як саме це планують зробити й скільки триватимуть перебої — поки незрозуміло.

Ситуація в Китаї впливає й на решту світу, додає The New York Times. Передусім тому, що виробництво КНР є елементом глобальної логістики, і затримки в країні впливають на зростання цін на товари у світі. Це стосується зокрема електроніки та мікропроцесорів.

Це не перше масове відключення електрики в Китаї, нагадує CNN: востаннє це було в червні 2021 року. Але цього разу на ситуацію впливають і зобов'язання КНР скоротити викиди вуглецю (через що компанії менше спалюють вугілля), і зростання попиту на китайський експорт унаслідок поступового відновлення торгівлі.