У Китаї школярів та студентів змусять вивчати «Думку Сі Цзіньпіна про соціалізм»
Влада Китаю додала працю очільника Китаю «Думка Сі Цзіньпіна про соціалізм» до державної навчальної програми у школах та університетах.
Про це повідомляє BBC із посиланням на Міністерство освіти Китаю.
Відомство вважає, що «Думка Сі Цзіньпіна» допоможуть підліткам «засвоїти марксистські переконання», а також «виростити будівельників і послідовників соціалізму на всебічній моральній, інтелектуальній, фізичній та естетичній основі».
Як уточнює китайське англомовне видання Global Times, у початковій школі діти вчитимуться «любові до країни, Комуністичної партії Китаю й соціалізму». У середній школі — «формуванню первинних політичних суджень і думок». А в університетах — «розвитку теоретичного мислення».
«Думка Сі Цзіньпіна про соціалізм» — це доктрина, що містить 14 основних принципів, які підкреслюють комуністичні ідеали, зокрема «абсолютний авторитет партії над народною армією».
У 2018 році вище керівництво Китаю закріпило «Думку Сі Цзіньпіна» в Конституції. Відтоді доктрину вивчали в деяких університетах і серед політичних молодіжних організацій.
Як пише BBC, попередні китайські лідери виступали з власними політичними ідеологіями, які були включені в Конституцію або в погляди партії. Але жоден із них, окрім засновника партії Мао Цзедуна, не зобов'язував вивчати свою ідеологію всіх жителів Китаю.