У Гонконгу освистали гімн КНР під час трансляції Олімпіади у ТРЦ. Влада взялася шукати причетних — одного вже затримали
В одному з ТРЦ Гонконгу під час трансляції нагородження фехтувальника Едгара Ченга (Ченг Ка—Лонг) люди почали масово гудіти та перекрикувати гімн КНР. Поліція відкрила кримінальну справу через інцидент та вже навіть затримала одну людину.
Про це пише The Guardian.
Інцидент трапився ще 26 липня: у торгово-розважальному центрі показували виступи спортсменів на Олімпіаді, зокрема і церемонію нагородження.
Фехтувальник Едгар Ченг отримав першу з 1996 року золоту медаль для Гонконгу на Олімпійських іграх. Ця подія зібрала у ТРЦ величезний натовп. Ченг виступав під прапором Гонконгу, та, попри це, гонконзьких спортсменів на церемоніях нагородження супроводжує гімн КНР.
Коли на екрані показали, як спортсмен вийшов на трибуну, щоб отримати свою медаль, сотні людей у торговому центрі почали перебивати гімн оплесками та вигуками «Ми ㅡ Гонконг!».
Відео того, як люди у ТРЦ, освистують гімн КНР, опублікували у соцмережах. Після цього місцева поліція отримала кілька скарг через інцидент. Заявники також зазначали, що серед натовпу були «активісти», які тримали прапори з гаслами за незалежність Гонконгу.
Поліція відкрила кримінальне провадження за образу державного гімну та вже затримала одного підозрюваного. За даними правоохоронців, 40-річний чоловік нібито розмахував прапором Гонконгу колоніальної доби та підбивав інших викрикувати протестні лозунги.
Наразі за образу гімну чоловіку загрожує штраф до 50 тисяч гонконзьких доларів (172 тисячі грн) і до 9 років ув’язнення. Поліція зазначила, що наразі розслідування інциденту ще триває, тож можливі й подальші затримання у цій справі.
Що відбувається в Гонконгу?
Продемократичні протести в Гонконгу, які тривали з червня 2019 року, майже зникли після ухвалення влітку 2020 року так званого закону про національну безпеку. Він передбачає покарання за заклики до незалежності території та критичні висловлювання щодо влади материкового Китаю.
Після набуття законом чинності тамтешня поліція отримала право арештовувати людей за підозрою в закликах до незалежності, за що їм загрожує покарання аж до довічного ув'язнення. До прикладу, в січні 2021 року спецслужби Гонконгу затримали 53-х демократичних активістів і політиків за підозрою в планах повалити владу регіону.
Проти закону про нацбезпеку виступили, зокрема, США, Європейський Союз, Австралія, Японія та Канада. Натомість Китай назвав критику втручанням у внутрішні справи.
- Поділитися: