У Києві діятимуть особливі вимоги для релігійних заходів на Великодні свята ㅡ Кличко

Міська влада Києва ухвалила особливі вимоги, за якими у столиці будуть проводити релігійні заходи на Великдень та під час святкування Вербної неділі.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

Зокрема, на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації вирішили:

  • рекомендувати керівникам церков та релігійних організацій проводити богослужіння в онлайн-режимі;
  • храми мають забезпечити дезінфекцію та провітрювання приміщень;
  • кількість людей у столичних релігійних установах має бути не більше ніж одна людина на 10 квадратних метрів приміщення;
  • всі, хто братиме участь у богослужіннях, мають пройти температурний скринінг та носити маски;

Окрім того, міська влада Києва просить представників всіх конфесій роз’яснити своїм прихожанам необхідність дотримуватись правил. Так, Всеукраїнська рада церков має ухвалити рішення про те, яким чином проводити богослужіння та як відбуватиметься освячення великодніх кошиків.

«Переконаний: церква має дбати про здоров’я своїх вірян та не наражати їх на небезпеку! Оскільки ситуація із захворюваністю на коронавірус у Києві поки залишається складною... Я закликаю всіх киян і всіх українців провести свята в колі родини. Не збиратися великими компаніями, не йти в місця великого скупчення людей. Щоб не наражати на небезпеку себе і своїх близьких», ㅡ каже Віталій Кличко.

Нагадаємо, раніше Віталій Кличко заявив, що на Великодні свята у Києві запровадять додаткові протиепідемічні заходи та норми, щоб після свят запобігти стрімкому росту кількості хворих на COVID-19.

Він зазначив, що це питання розглядатимуть, зважаючи на динаміку захворюваності та заповненості ліжок у лікарнях. Водночас локдаун у місті можуть і продовжити, якщо епідситуація буде поганою (наразі він діє до 30 квітня).

Локдаун у Києві

Обмеження «червоної» зони у Києві запровадили ще 20 березня. З 5 квітня карантин у столиці посилили, а згодом і продовжили щонайменше до 30 квітня.

Громадський транспорт працює за спеціальними перепустками: перевозять лише працівників підприємств критичної інфраструктури. Школи та дитячі садочки закриті, не працюють і продуктові ярмарки.

Заклади громадського харчування продовжать працювати на доставку та навинос. Роботодавцям рекомендують організувати дистанційну роботу для співробітників або, якщо є можливість, надати відпустки.