У Києві невідомі зірвали показ фільму про права ЛГБТ+. В KyivPride кажуть, що 20 гостей отримали опіки очей та кашель
У Києві невідомі скоїли напад на відвідувачів преспоказу фільму про права ЛГБТ+ «Будьмо, Гей! Діалоги про гідність», який відбувався у Dialog Hub ввечері 27 травня. Всі 20 гостей отримали легкі опіки очей та кашель, що не зникав приблизно годину.
Про це повідомила громадська організація KyivPride.
«Під вікна Dialog Hub о 19:00 прийшли з десяток молодиків у масках з черепами та фашистськими символами разом із чорними прапорами з логотипом Solaris та увімкнули на гучномовці психоделічну музику», — вказано у повідомленні.
Далі вони постукали у вікна та стояли пів години з гучно ввімкненою музикою. Відтак вони розбили вікно, закинули фаєр і шашку зі сльозогінним газом та втекли.
На місце злочину прибула поліція, пожежники та медики. У KyivPride вимагають від правоохоронців розслідувати цей інцидент як злочин на ґрунті ненависті до ЛГБТ+ представників.
Оновлено 14:00: як повідомила речниця управління поліції Анна Зубрева у коментарі виданню «Ґрати», Шевченківське райуправління поліції Києва після цього інциденту відкрило справу за фактом хуліганства — ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 4 років.
Що кажуть правозахисники?
Директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук закликала Національну поліцію негайно розпочати ефективне й незалежне розслідування цього злочину, врахувавши мотив ненависті. Просить притягнути до відповідальності всіх винних.
«В Україні продовжується тенденція безкарності для угруповань, що нападають на мирні правозахисні події та пропагують ненависть. Ця безкарність своєю чергою сприяє подальшому поширенню таких атак, вчиненню нових злочинів», — написала Покальчук.
Вона вважає, що українська влада має невідкладно відреагувати на ситуацію, що склалася, і захистити права кожної людини. Також, за словами правозахисниці, потрібні системні зміни, що зупинять насильство.
Не перші напади на ЛГБТ-спільноту
Організація Об'єднаних Націй з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року зафіксувала в Україні 18 погроз і нападів на журналістів, правозахисників, громадських і політичних активістів, представників ЛГБТ+ та людей, які їх підтримують, а також на представників нацменшин.
Один інцидент стався на території самопроголошеної «ДНР», де затримали ЛГБТ-активіста й допитали його без адвоката.
У звіті йдеться, що були прояви насильства проти учасників мирних зібрань, зокрема мітингів перед судами та заходів на підтримку ЛГБТ. Водночас відзначається, що марші рівності в Харкові, Одесі та Запоріжжі відбувалися переважно мирно.