У Києві пройшла акція «Безсмертний полк»
У Києві пройшла акція «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», яка є частиною мережі акцій «Безсмертного полку». Громадське веде пряму трансляцію з місця події.
Станом на 10:00 на акції зібралися близько 300-400 людей. Багато учасників акції — літні люди, але є і молодь.
Перед початком акції поліція затримала Олену Бережну — матір загиблої депутатки «Партії регіонів».
За словами кореспондента Громадського, на захід прийшли депутат Євген Мураєв та керівник фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський, які відхрещуються від фінансування акції, однак щороку беруть у ній участь. Пізніше долучилися депутат Юрій Бойко та лідер «Комуністичної партії України» Петро Симоненко.
Одного учасника акції намагалися затримати через зображення георгіївської стрічки на портреті, який чоловік ніс у руках.
Правопорядок під час маршу забезпечували близько 2 тисяч правоохоронців, це така ж кількість, як у минулому році.
Неподалік від маршу відбулася контракція під назвою «Безсмертний грут».
Учасники акції вигукували традиційні гасла «Слава Україні — героям слава» та менш традиційні «Слава Таносу — смерть ворогам», «Месники з народом», «Валар моргуліс — Валар дохаеріс», «Свободу Вінтерфелу», «Північ наступає» та інші відсилки до популярних фільмів і серіалів.
Раніше повідомляли, що на марші «безсмертного полку» очікували близько 5 тисяч людей.
Нагадаємо, У 2015 році Верховна Рада ухвалила закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними.
Зображення Леніна можуть залишатись лише у музеях та приватних колекціях. Заборона не поширюється на п'ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.
Україна відзначає дві дати: 8 травня оголошено Днем пам'яті і примирення, а 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 і 9 травня — Дні пам'яті та примирення у всьому світі.
Згідно з резолюцією ООН, це данина пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Загальні втрати, за різними оцінками, становлять від 50 до 80 мільйонів загиблих з урахуванням і військових, і цивільного населення.