У Києві судитимуть відповідальних за зачинене укриття, перед яким загинули цивільні під час ракетної атаки
У справі щодо смерті цивільних перед зачиненим бомбосховищем у Києві під час ракетної атаки в червні 2023 року судитимуть чотирьох посадовців. Вони відповідали за утримання та облаштування укриттів.
Про це повідомила Київська міська прокуратура.
Там зазначають, що до суду направили обвинувачення щодо:
- директора Департаменту муніципальної безпеки КМДА (Романа Ткачука);
- першої заступниці голови Деснянської районної державної адміністрації (Ірини Алєксєєнко);
- директора медичного закладу (Олега Шугалевича) та його заступника (Василя Десика).
Усіх їх звинувачують у частина 2 статті 367 Кримінального кодексу Українислужбовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.
Після допиту свідків, правоохоронці встановили, що після сигналу «Повітряна тривога» кілька жителів Деснянського району намагались потрапити до укриття, яке розташоване в приміщенні Центру первинної медико-санітарної допомоги №3. Люди стукали у двері, щоб їх впустили всередину, однак двері їм ніхто не відчинив. Унаслідок цього загинули дві жінки та дитина, ще 7 людей зазнали травм різного ступеня тяжкості.
Усім фігурантам справи загрожує від 2 до 5 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів.
Ракетна атака 1 червня
російсько-окупаційні війська в ніч проти 1 червня здійснили чергову атаку на Київ. Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що 1 червня близько 02:45 російські окупанти випустили 10 балістичних та крилатих ракет типу «Іскандер» із північного напрямку — Брянської області росії.
Під час повітряної тривоги вночі люди в Деснянському районі Києва пішли до укриття, яке розташовується в місцевій поліклініці, та воно виявилося замкненим. Вони мусили стояти біля входу. Приблизно через 10 хвилин після оголошення повітряної тривоги уламки впали на дитячу поліклініку, внаслідок чого загинуло три людини.
Тоді поліція затримала охоронця укриття в поліклініці Деснянського району Вадима Мошкіна. За словами мешканців сусідніх будинків, упродовж останнього місяця він розпивав алкоголь на робочому місці та не відчиняв двері. Люди намагалися до нього достукатися протягом 15-20 хвилин.
Директор поліклініки розповів, що працівник нічної зміни відімкнув центральний вхід до медзакладу. Відповідно частина мешканців опинилася в укритті, частина — ні.
3 червня Голосіївський райсуд Києва обрав охоронцю перший запобіжний захід — тримання під вартою на два місяці без права на заставу. Іншим підозрюваним посадовцям призначили домашній арешт на два місяці.
В Офісі президента заявляли, що хочуть з'ясувати, чому охоронець отримав найсуворіший запобіжний захід з-поміж усіх фігурантів справи про замкнене укриття. Прокуратура пояснила, що охоронцеві й посадовцям висувають різні статті, через що запобіжні заходи відрізняються.
29 червня охоронця Мошкіна відпустили під нічний домашній арешт. Станом на лютий на нього ще були покладені обов’язки обвинуваченого, оскільки справа ще перебувала на розгляді в суді. Утім, чоловік перебував на волі. Річ у тім, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту не може перевищувати 6 місяців, тому суд автоматично зняв його після сплину цього терміну.