У Києві відкрили 12-метрову скульптуру кита, яка змінює забарвлення. Її створили з переробленого пластику
У Києві відкрили скульптуру кита з переробленого пластику. Вона змінює забарвлення відповідно до стану забруднення повітря та води, кількості опадів та пори року.
Про це йдеться на сторінці скульптури у Facebook.
Загальна довжина витвору під назвою «Київський кит» становить 12 метрів. Вона має металевий каркас та облаштована панелями з переробленого пластику. Так, вона стала найбільшою скульптурою з переробленого пластику в Україні.
Пластик для неї збирали впродовж 6 місяців. Активісти брали участь в очищенні скверів, парків, річок Либідь та Дніпро. Також до проєкту долучились учні 25 київських шкіл.
«Перетворення, сортування й перероблення пластику на сучасні об'єкти публічного мистецтва може стати новим трендом України. Вони слугуватимуть новими зонами відпочинку та індикаторами стану довкілля, прикрашаючи українські міста», — зазначають автори скульптури.
Створення «Київського кита» — це результат культурно-екологічного проєкту, який посів перше місце в рейтинговому реєстрі Українського культурного фонду програми «Культура плюс».
Пластик — дешевий і дуже поширений матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду як відходи.
Мікрочастинки пластику часто потрапляють в організми морських тварин. А оскільки ті не можуть перетравити пластик, то він травмує їх ізсередини або стає середовищем для розвитку паразитів і бактерій. Як наслідок — більше тварин гине.
Крім того, мікрочастинки пластику потрапляють у воду та їжу, які їмо та п’ємо ми з вами — через морепродукти або очищену морську воду. Токсичні складники пластиків осідають у нашому організмі, а деякі мають підтверджені канцерогенні властивості.