У Києві з’явиться віртуальна транспортна картка — більше не буде потреби носити пластик
У міському застосунку «Київ Цифровий» на початку 2022 року з’явиться віртуальна транспортна картка. Киянам більше не доведеться носити з собою пластикову картку.
Про це повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київська міська державна адміністраціяКМДА Олег Половинко виданню «Сегодня».
Він заявив, що на початку наступного року в киян з’явиться можливість додати віртуальну транспортну картку у застосунок «Київ Цифровий».
Половинко додав, що крім цієї функції, у застосунок планують інтегрувати моніторинг якості повітря. За його словами, 40 індикативних пунктів встановлять у різних районах Києва до кінця 2021 року. Це дозволить місту контролювати рівень якості повітря й оперативно реагувати на забруднення.
Також чиновники планують додати в «Київ Цифровий» розклад руху громадського транспорту, зокрема міських автобусів, тролейбусів та трамваїв. Крім того, у користувачів застосунку з’явиться можливість голосувати за проєкти Громадського бюджету та впливати на розподіл 200 млн гривень.
Половинко також анонсував можливість подати електронну петицію та записуватися у Центр надання адміністративних послугЦНАПза допомогою додатку «Київ Цифровий». За його словами, ці та інші послуги з’являться вже на початку 2022 року.
Що відомо про «Київ Цифровий»?
Цей додаток запустили 5 січня 2021 року — він замінив собою застосунок Kyiv Smart City. У додатку «Київ Цифровий» уже доступна можливість поповнювати зі смартфона транспортну карту, купувати QR-квитки, сплачувати за паркування, отримувати сповіщення щодо послуг ЖКГ.
З 14 липня у Києві вийшли з обігу паперові квитки, які можна було придбати у кондукторів. Оплата проїзду в громадському транспорті відтоді здійснюється транспортною картою або разовим QR-квитком, зокрема за допомогою застосунку «Київ Цифровий».
Через додаток можна також повертати евакуйовану автівку. Якщо авто евакуюють, водій отримає сповіщення з адресою штрафмайданчика та інструкцією з повернення транспортного засобу.
Крім того, у КМДА переконують, що «Київ Цифровий» дозволяє впливати на розвиток міста. Зокрема, застосунок сповіщає про початок і кінець планових чи аварійно-відновлювальних робіт у будинку, а система відгуків дозволяє підтверджувати чи спростовувати правдивість інформації щодо надання послуг.
Автор: Маркіян Климковецький