У Києво-Печерській лаврі опечатують звільнені корпуси. Під будівлями зібралися віряни УПЦ МП

4 липня Національний заповідник «Києво—Печерська лавра» проводить перевірку та опечатування звільнених корпусів Лаври.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

Йдеться про 5 об'єктів на території так званої Києво-Печерська лавра умовно розділена на дві частини — Верхню та Нижню. У Верхній лаврі функціонує Національний історико-культурний заповідник, а в Нижній — чоловічий монастир.Нижньої лаври. 5 червня комісія Мінкульту за результатами роботи передала заповіднику акти повернення об’єктів Нижньої лаври. Тож заповідник продовжує розпочату роботу щодо фактичного повернення приміщень, які належать державі.

У міністерстві наголосили, що заповідник не перешкоджає здійсненню релігійної діяльності Свято-Успенський Києво-Печерська Лавра (Чоловічий монастир)чоловічого монастиря УПЦ МП, який діє на території Лаври. Але доступ до частини приміщень, які не задіяні в релігійній діяльності монастиря — торговельних, виробничих, готельних — є порушенням цільового використання культових будівель, тож має бути першочергово обмежений.

Тим часом в УПЦ МП заявили, що Мінкульт «направив комісію» у Києво-Печерську лавру, щоб в «антизаконний спосіб суди ще тривають) продовжувати опечатувати корпуси монастиря».

Під будівлями, які мають опечатати, зібралися віряни УПЦ МП.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Що передувало?

До 29 березня Українська православна церква московського патріархату мала звільнити будівлі Києво-Печерської лаври — держава розірвала з церквою договір оренди. Протягом тижнів священники потроху вивозили речі, але врешті заявили, що йти не збираються.

Як стало відомо, монастир УПЦ МП подав позов до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про визнання недійсною односторонню відмову від договору. Митрополит Павло заявив, що він та духовенство УПЦ МП мають право залишитись і не планують покидати Лавру до закінчення судового розгляду.

Однак Господарський суд Києва не підтримав прохання УПЦ МП заборонити виселення з Києво-Печерської лаври на час розгляду позову. У квітні суд заборонив перешкоджати роботі комісії Міністерства культури на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду. А у червні — не задовольнив позов УПЦ МП про усунення перешкод у користуванні майном Києво-Печерської лаври.

Міністр культури України Олександр Ткаченко пояснив, що на основі звіту комісії заповідник «Києво-Печерська лавра» тепер вимагає від ченців УПЦ МП звільнити й повернути державі зайняті культові будівлі та обʼєкти Лаври. А втім, УПЦ МП цього не зробила. Ткаченко каже, що «ця та всі інші перешкоди будуть долучені до судової справи».