У «Л/ДНР» заявили про початок вакцинації проти коронавірусу російським препаратом «Спутник V»
У самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» заявили про початок вакцинації населення проти коронавірусу. Для цього використовують російський препарат «Спутник V».
Про це повідомляють Deutsche Welle із посиланням на «Міністерство охорони здоров'я ДНР» та російське агентство «ТАСС» із посиланням на «Міністерство охорони здоров'я ЛНР».
За словами радника глави так званого «ЛНР» Родіона Мірошника, вакцинація людей, які живуть під контролем «ЛНР» і «ДНР», буде відбуватися безкоштовно й добровільно.
Як повідомляє «Східна правозахисна група», наразі в «ДНР» відкрили 38 пунктів щеплення, в «ЛНР» — 24. З Росії на окуповані території вакцина потрапила під виглядом гуманітарної допомоги.
Як пише агентство «ТАСС», 30 січня Російський фонд прямих інвестицій, який фінансував розробку препарату «Спутник V», заперечив поставки вакцини на територію самопроголошених «Л/ДНР».
У «Східній правозахисній групі» також зазначили, що у списки на вакцинацію фактично примусово внесли людей, які працюють у так званому державному секторі. Проте на вакцину можуть претендувати лише люди, які мають паспорт Росії або «Л/ДНР».
Що відомо про російську вакцину?
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Розробники «Спутника V» критику відкидають: кажуть, що ефективність препарату перевищує 95%, а небажаних побічних ефектів у випробовуваних виявлено не було.
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, нещодавно творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
«Спутник V» схвалили до використання регулятори декількох країн — Білорусі, Аргентини, Венесуели, Алжиру, Сербії, Парагваю, Болівії.