У Македонії опозиція вимагає відставки своїх депутатів, які підтримали зміну назви країни

У Македонії опозиційна партія вимагає від вісьмох своїх депутатів, які проголосували 19 жовтня за схвалення необхідних для зміни назви країни поправок до конституції, здати мандати.

Йдеться про опозиційну партію — внутрішню македонську революційну організацію «Демократична партія македонської національної єдності».

Про вимогу скласти мандати заявив віце-прем’єр-міністр Александар Ніколоскі після наради засідання керівництва партії 22 жовтня. Він звинуватив депутатів у причетності до створення «нової злочинної коаліції».

Раніше міністр внутрішніх справ Македонії заявив, що його відомство надасть додатковий захист всім 80-тьом депутатам, які підтримали зміну назви країни. Після голосування, деякі парламентарі та їхні родини отримали погрози вбивством.

Нагадаємо, у Росії заявили, що парламент Македонії голосував за зміну назви країни з «брудними маніпуляціями» і контролем з боку США.

Нагадаємо, 19 жовтня парламент Македонії схвалив пропозицію уряду про початок конституційних змін щодо перейменування країни. За це проголосували 80 зі 120 депутатів.

Процедура зміни назви триватиме три місяці, під час яких відбудуться ще два голосування. Другий раз для затвердження необхідні будуть голоси простої більшості, тобто 61 депутата. Водночас третій раунд вимагатиме 2\3 голосів.

Зміна назва країни відкриває Македонії шлях до вступу в НАТО та ЄС, який до того роками блокувала Греція. Суперечки щодо назви тривають між державами ще з часів розпаду Югославії: Афіни вимагають перейменування, аби уникнути плутанини з історично грецьким регіоном Македонія. Опозиція, однак, виступає проти.

Неформальний дедлайн для виконання угоди, підписаної у червні між Грецією та Македонією, спливає у березні 2019 року. Таким чином грецький парламент зможе ратифікувати її до загальних виборів, на яких великі шанси на перемогу мають сили, що виступають проти угоди.

/Лев Коротаєвський