У Мангуші на Донеччині зафіксували появу 300-метрової траншеї. Ймовірно, це братська могила — «Схеми»
В окупованому селищі Мангуш, яке розташовується менш ніж за 20 кілометрів від Маріуполя, супутникові знімки зафіксували траншею довжиною у понад 300 метрів. Ймовірно, це місце масового поховання. Міська влада Маріуполя повідомляла, що російські військові ховали у Мангуші загиблих маріупольців.
Про це повідомляють журналісти проєкту «Схеми», які отримали у своє розпорядження супутникові знімки з Мангуша.
Згідно із супутниковими знімками, викопана траншея з’явилась орієнтовно наприкінці березня. На знімку від 23 березня її ще не було.
На наступному знімку цієї місцевості від 29 березня вже видно вириту траншею довжиною понад 300 метрів і, ймовірно, техніку, якою її робили.
На супутниковому знімку за 9 квітня видно, що траншея вже частково прикопана землею і розширена.
Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що російські військові звозили тіла загиблих людей у різні промзони міста, де є великі холодильні камери, а потім складали у пакети й вивозили в місця масових поховань. За словами Андрющенка, наразі відомо лише про одне місце масових поховань у Мангуші, але їх може бути більше.
«Вранці ми розповіли про братські могили... Ви просто подивіться на розмах. Повірте, навіть я шокований, хоча мав уявлення про масштаб. Це зло має бути покаране», — пише Андрющенко.
Яка ситуація в Маріуполі?
Місто, яке майже два місяці заблоковане російськими військами, фактично знищене. За попередніми оцінками місцевої влади, у Маріуполі загинули приблизно 20 тисяч цивільних людей. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.
Нині на заводі «Азовсталь», який досі штурмували російські війська, залишаються заблокованими українські захисники, серед яких орієнтовно 500 поранених, і приблизно тисяча цивільних мешканців міста, зокрема жінки та діти. 20 квітня захисники заявили, що готові евакуюватися за підтримки третьої сторони. Того ж дня президент Владимир Зеленський заявив, що Україна готова обміняти полонених російських військових на людей з Маріуполя.
21 квітня завдяки гуманітарному коридору з Маріуполя вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам. Люди заночували в Бердянську й уже прибули в Запоріжжя.