У Мексиці під час будівництва траси знайшли кургани давньої цивілізації

Мексиканські археологи виявили серію давніх круглих курганів цивілізації уастеків у мексиканському штаті Тамауліпас.

Про це пише Heritage Daily.

Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) Мексики у місті Ель-Наранхо знайшли 4 давні кургани під час будівництва траси.

Дослідники розкопали два з чотирьох курганів. Вони містять поховання, що відповідають періоду між 600 і 900 роками нашої ери. Це з’ясували завдяки датуванню типів кераміки, знайдених на місці.

Загалом команда археологів знайшла 12 поховань. Усі вони здебільшого розміщені в одному місці. Дослідники визначили, що ці поховання відповідають культурній традиції уастеків.

Один із курганів має діаметр 20 метрів. Його побудували з вапнякової та базальтової кладки. У кургані поховані три дорослі людини, прикрашені мушлями у формі квітки, обсидіановими лезами та сережками із зеленого кварцу.

Інший курган має діаметр 30 метрів. У ньому теж похована доросла людина, яка поміщена всередину вапнякової споруди. Ця похоронна практика подібна до тих, які також знайшли на місці колишнього проживання уастеків в іншій частині штату.

Цивілізація уастеків — це доколумбова Регіон Америки, який включає територію від Мексики до Гондурасу. У 16 столітті там існувала велика кількість доколумбових суспільствмезоамериканська культура, яка займала територію на узбережжі Мексиканської затоки. Уастеки часто будували круглі кургани у великих міських центрах.

Авторка: Катерина Єсікова