Археологи знайшли скелет, який розкриває таємниці давньоримського міста, знищеного виверженням вулкана

Археологи оприлюднили фотографії скелета, знайденого в давньоримському місті Геркуланум — в італійському регіоні Кампанія. Це перші людські останки, знайдені там за десятиліття.

Про це 1 грудня повідомили археологи, пише NBC.

На думку дослідників, це рештки чоловіка віком від 40 до 45 років. Його тіло знайшли серед залишків обвугленої деревини.

Кістки померлого забруднені кров’ю, а через попередні розкопки він ще й позбувся ніг. Спочатку на місці розкопок виявили пару кісток ніг, що стирчали із краю урвища, а під час процесу вивільнення їх відрізали від скелета.

Раніше археологи також виявили сліди тканини та чогось схожого на сумку. Нині триває аналіз останків.

Професор Ендрю Воллес-Хадрілл з Кембридзького університету (Велика Британія), який бере участь у розкопках, розповів, що ця знахідка допоможе зрозуміти не тільки «останні хвилини» цього місця, але і 100 років життя до цього.

М’які тканини інших жертв трагедії або випаровувалися під час цієї спеки, або розкладалися протягом століть. Дослідники кажуть, що тепла було достатньо, щоб перетворити мозок загиблого в Геркуланумі на тверду склоподібну речовину, оскільки температура там сягала 520°C.

Історія Геркулануму

Геркуланум (нині відомий як Ерколано) розташований на півдні від Неаполя. Його дуже любили багаті римляни. 62 року нашої ери місто постраждало від виверження вулкана, що виникло через землетрус. Тоді міські будівлі були пошкоджені, але потім відбудовані зусиллями державного діяча Римської Імперії Марка Нонія Бальба.

У 1709 році під час риття колодязя в цьому місці люди виявили стародавні останки, а завдяки розкопкам 1980-х і 1990-х років там знайшли понад 300 скелетів.

Сучасні криміналістичні методи можуть виявити набагато більше, ніж попередні покоління археологів. На початку цього року вчені заявили, що один скелет, знайдений у 1980-х роках, ймовірно, належав римському солдату, відправленому на приречену рятувальну місію в Помпеї та Геркуланум.

Авторка: : Юлія Костюкова