У метеориті з Марса знайшли доказ того, що 4 мільярди років тому там могло існувати життя

Група японських учених знайшла в метеориті, який упав на Землю з Марса, органічні сполуки, що містять азот. Це вказує на те, що колись на Червоній планеті могло існувати життя — адже азот є невід’ємною складовою всіх відомих на сьогодні життєвих процесів.

Про свою знахідку вчені з Японії повідомили в науковому виданні Nature Communications.

Вони досліджували метеорит, який відколовся від Марса близько 16 мільйонів років тому. На Землі його знайшли в Антарктиці в 1984 році.

Раніше вже було відомо, що цей метеорит, який назвали ALH84001, містить вуглецеві сполуки, які, як вважають учені, сформувалися від певної солевмісної рідини на Марсі близько 4 мільярдів років тому.

Утім через те, що ALH84001 невизначено довго був на Землі, було важко сказати, що саме на ньому має марсіанське, а що — земне походження. За допомогою нових технологій японські вчені, як стверджується, змогли це зробити.

Наразі важко сказати, як саме виникли ці азотовмісні сполуки, але в будь-якому разі це перші докази того, що колись Марс міг бути подібним до Землі й придатним до життя.

«У ранні періоди історії Сонячної системи Марс, найімовірніше, був засипаний значними кількостями органічної речовини, приміром, із метеоритів, комет і пилових частинок із високим умістом вуглецю», — пояснює Ацуко Кобаяші, науковець Токійського технологічного інституту, який брав участь у дослідженні.