Американське аерокосмічне агентство NASA представило гелікоптер, який має відправитися на Марс для дослідницької роботи вже влітку 2020 року. Ім’я для апарата обрала 11-класниця.

Про це повідомляє прес-служба NASA.

Так, учениця старшої школи в Алабамі Ваніса Рупані перемогла на конкурсі NASA з обрання імені гелікоптера — вона запропонувала назвати його Ingenuity («Винахідливість»).

Цей апарат стане частиною місії Mars 2020, в межах якої на Червону планету відправлять марсохід Perseverance («Наполегливість»).

Завданням міні-гелікоптера вагою 1,8 кілограма та діаметром 1,2 метра буде вивчення Марса з повітря — він може зависати на 30 секунд і робити знімки у високій якості двома камерами. Зокрема Ingenuity зможе допомогти вивчити важкодоступні ділянки, як от печери, кратери, скелі.

Місія Mars 2020 має стартувати у проміжок між 17 липня та 5 серпня. Сісти на поверхню Марса ровер разом з міні-гелікоптером має 18 лютого 2021 року — у кратері Джезеро. 

Нагадаємо, назву для марсохода Perseverance також обирали за допомогою дітей. У межах місії Mars 2020 науковці продовжать вивчати Марс й шукатимуть ознаки життя на цій планеті. Зокрема вважається, що кратер Джезеро, куди посадять марсохід, ймовірно був дельтою річки.

Поділитись: