У Мінкульті готові розглянути внесення «будинку Грушевського» до Реєстру пам'яток. Чекають документи від КМВА

Міністерство культури готове оперативно розглянути внесення до Держреєстру нерухомих пам'яток будинку навпроти Софійської площі — з його балкона, як писали ЗМІ, Михайло Грушевський проголосив незалежність УНР. Але для цього Київська міська військова адміністрація має надати пакет необхідних документів.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Як зазначається, Київська МВА має внести цей будинок до Переліку об’єктів культурної спадщини столиці, потім надати МКІП пакет документів, зокрема облікову документацію. Після цього її має розглянути Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини міністерства. Якщо комісія ухвалить позитивне рішення, тоді розглядатиметься внесення будівлі до Реєстру за категорією місцевого значення.

Чи можуть будинок просто знести?

Наказ Мінкульту від 2011 року визнав будинок таким, що не підлягає внесенню до Реєстру через невідповідність критеріям.

А втім, згідно з чинним генпланом Києва та науково-проєктною документацією, ця земельна ділянка розташовується в центральному історичному ареалі міста, на території пам’ятки археології національного значення «Культурний шар "Города Ярослава" XI-XIII ст.», у буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Собору Святої Софії, в межах архітектурної, археологічної охоронних зон, а також на території пам’ятки містобудування місцевого значення «Вулиця Володимирська та вулиця Терещенківська».

«Тож початку проведення будь-яких земляних робіт передують обов’язкові археологічні дослідження. Це визначено Законом України "Про охорону культурної спадщини"», — наголошують у міністерстві.

Що передувало?

У медіа поширилася інформація, що в Києві забудовник планує знести історичний будинок навпроти Софійської площі. ЗМІ писали, що з балкона цього будинку голова Центральної Ради Михайло Грушевський проголосив незалежність Української Народної Республіки.

Міський голова Києва Віталій Кличко зазначив, що історичних доказів виступу немає, однак фахівці Департаменту охорони культурної спадщини та науковці наразі опрацьовують матеріали, щоб надати будинку статус памʼятки архітектури.

Авторка: Анетт Абрамова