У МОЗ запевняють, що Україна готова до напливу охочих вакцинуватися проти COVID-19. Таких вже ㅡ 65% українців
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що українська система охорони здоров'я готова до напливу усіх охочих зробити щеплення проти COVID—19. Він заявив, що згідно з даними соцопитувань, 65% українців готові вакцинуватися.
Про це Ляшко розповів в інтерв'ю «Українському радіо».
Зокрема, за словами міністра, 10 серпня відбулась зустріч з представником «одного із найбільших гіпермаркетів будівельної індустрії» (ймовірно, йдеться про «Епіцентр» - ред.), який готовий відкрити вакцинальні центри та щепити усіх охочий у 76-ти своїх магазинах.
«Зараз ми виходимо на європейський тренд за охопленням щепленнями по денній кількості і вже перевищуємо світовий тренд. Сьогодні соціологічні дані показують, що 65% українців готові вакцинуватися. Інших ми будемо мотивувати, щоб кожен зробив свій вклад для подолання пандемії», ㅡ сказав Ляшко.
Він не вказав, про яке саме соціологічне опитування йдеться, однак про готовність 65% українців щепитися проти коронавірусу у лютому повідомляв фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
Окрім того, міністр нагадав, що в умовах карантину, коли все буде закрито, вакцинованим можуть «відкрити певні блага». Втім, навіть якщо заохочень не буде, Ляшко закликає усіх вакцинуватися.
«Власне здоров’я не варте жодних коштів. Його треба берегти самостійно. Можливо, і в Україні будуть вводитися певні заохочення, але не ходіть і не шукайте їх. Турбуйтеся про власне здоров’я та здоров’я своїх рідних та близьких людей. Адже поки воно є, ми його не цінуємо, але коли втрачається — починаємо розуміти його цінність. Медики - не всесильні люди. Хоч вони — другі після Бога, але їм не все дано», ㅡ сказав він.
Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомили, що попередні дані аналізу випадків COVID-19 в Україні за останні три місяці свідчать, що вакцинація проти COVID-19 знижує ризик госпіталізації та тяжкого перебігу хвороби в 15 разів.
Так, серед випадків, які зафіксували з 10 травня по 3 серпня 2021 року, лише 0,7% людей, у яких діагностували коронавірусну хворобу, були щеплені двома дозами вакцини. Окрім того, лише 0,4% госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 були повністю вакциновані.
У МОЗ кажуть, що ця статистика свідчить про ефективність вакцин проти коронавірусу, які використовує Україна.
Вакцинація в Україні
Вона триває з 24 лютого. До нас уже прибули такі препарати:
- AstraZeneca — 1,72 млн доз;
- CoviShield (та сама вакцина Oxford/AstraZeneca, яку виготовляють в Індії) — 500 тисяч доз;
- CoronaVac — 6,2 млн доз;
- Pfizer — 2,9 млн доз;
- Moderna — 2,1 млн доз.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей.
Однак таких темпів досягнути не вдалося. У травні загалом зробили 425 тисяч щеплень, у червні — 1 мільйон 552 тисячі, а в липні — 2 мільйони 918 тисяч.
План вакцинації передбачає, що в серпні мають зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. А втім, упродовж останніх кількох тижнів в Україні щодня нарощують темпи вакцинації.