МОЗ пропонує скоротити термін між уведенням доз вакцини проти COVID-19. Це допоможе охопити більше людей щепленням

Міністерство охорони здоров'я України рекомендує скоротити термін між введенням доз вакцини проти COVID—19, зокрема CoronaVac, з 28 днів до 14—и.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Якщо ми подивимося за результатами наукових досліджень, візьмімо вакцину CoronaVac, то останні класичні дослідження у багатьох країнах проводилися з інтервалом у 14 діб. Зараз в Україні використовується 28 днів. І, звичайно, для того, щоб охопити більшу кількість людей, рекомендовано зараз використовувати 14-денний інтервал. І це нормально», ㅡ каже санлікар.

Він зазначив, що наразі вакцинація в Україні фокусується на групах ризику.

«Це працівники критичної інфраструктури, освітяни, медичні працівники. Зараз уже відкритий п’ятий етап. І ми зараз намагаємося максимально швидко вакцинувати більшу кількість населення країни. Зараз МОЗ вже рекомендовано скорочення термінів між введенням доз вакцини», ㅡ сказав Кузін.

Нагадаємо, для повноцінної імунізації людина має отримати дві дози препаратів з інтервалом у 14-28 днів ㅡ саме такі препарати на дві дози наразі використовують для щеплення в Україні.

Раніше Віктор Ляшко заявляв, що українцям щепитимуть другу дозу вакцини CoronaVac на 28-й день, оскільки тоді ефект буде більшим.

У Центрі громадського здоров'я МОЗ зазначали, що бажано зробити щеплення другою дозою вакцини Pfizer через 21–28 днів, вакциною CoronaVacㅡ через 28 днів, AstraZeneca ㅡ через 12 тижнів після отримання першої дози.

Однак у разі виникнення непереборних обставин введення другої дози можна зробити на 7 днів раніше від зазначеного інтервалу для вакцин CoronaVac та AstraZeneca. Для вакцини Pfizer одразу зазначено «вікно», у межах якого можна зробити щеплення, — у період між 21-м та 28-м днем після введення першої дози.

Друга доза вакцини проти COVID-19, введена раніше або пізніше рекомендованого інтервалу, зараховується без необхідності її повторного введення або вакцинації спочатку, пояснювали у ЦГЗ.