У МЗС відповіли на заяву Путіна про перетворення України на «антипод Росії»

Українці можуть самостійно визначати вектор свого розвитку без прив'язки до третіх сторін ㅡ так у Міністерстві закордонних справ України відреагували на заяву Володимира Путіна про те, що Україна перетворюється на «антипод Росії».

Про це сказав речник МЗС України Олег Ніколенко, пише «Укрінформ».

Він зазначив, що «ні російські танки, ні провісники токсичних ідей "русского мира"» не зможуть зупинити трансформацію України на сучасну європейську демократичну державу, хоча РФ намагається зробити цей шлях максимально складним.

Зокрема він нагадав про боротьбу з дезінформацією та агентами зовнішнього впливу від РФ.

Водночас Ніколенко зазначив, що навіть після завершення війни на Донбасі та деокупації українських територій нам усе одно доведеться співіснувати з Росією на основі взаємоповаги та невтручання у внутрішні справи одне одного.

«Географію змінити не можна... І що швидше керівництво РФ усвідомить цей факт, то раніше воно зможе сконцентруватися на розв'язанні першочергових проблем російського населення. На нашу думку, як раз саме цього і чекають громадяни Росії від російської влади», ㅡ сказав він.

Що це за заява?

Президент Росії Володимир Путін на засіданні Ради нацбезпеки РФ заявив, що Україна «повільно, але неухильно перетворюється в якийсь антипод Росії».

Ця заява пролунала після того, як кум Путіна ㅡ один із лідерів проросійської партії ОПЗЖ Віктор Медведчук ㅡ отримав підозру у держзраді та домашній арешт. Глава РФ назвав це «зачисткою політичного поля» в Україні. Попри це Кремль заявляв, що не буде втручатися у процеси щодо справи Медведчука.

Що сталося з Медведчуком?

19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та його соратника Козака. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму. Перед тим санкції запровадили лише проти Козака, зокрема обмеження стосувалися компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

11 травня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала Медведчуку й Козаку підозри у держзраді та порушенні законів та звичаїв війни. 13 травня Медведчука відправили під цілодобовий домашній арешт, а Козак нібито перебуває на лікуванні у Білорусі.

Генпрокурорка вже заявила, що прокурори будуть оскаржувати домашній арешт депутату. Сам же Медведчук вважає справу проти нього «політичними репресіями й незаконними кримінальними переслідуваннями». Але, за його словами, переховуватися від слідства не планує.