Речник Путіна розповів, чи може Росія надати Медведчуку політичний притулок

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Москва не втручатиметься у справу щодо одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука, якого підозрюють у держзраді.

Про це пишуть «РБК» та «Интерфакс».

Дмитро Пєсков назвав справу щодо Медведчука «політичним переслідуванням». «Ми не збираємося втручатися в ці процеси... ми хотіли б переконатися, що за цим переслідуванням немає бажання позбутися політичних конкурентів», ㅡ сказав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи може РФ надати політичний притулок Медведчуку, Пєсков заявив, що той не звертався з таким проханням. Кремль вважає, посилаючись на ЗМІ, що народний депутат нібито перебуває в Україні.

«Він не звертався, наскільки я знаю, за допомогою, і навряд чи ми можемо надати йому якусь допомогу на тлі переслідування, яке зараз відбувається», ㅡ сказав він.

Що передувало?

11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам, яких підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Ідеться про Віктора Медведчука й Тараса Козака.

Перед тим СБУ прийшла з обшуками до будинку на вулиці Монтажників, де Медведчук живе із сім'єю, та кількох приміщень, пов'язаних із ним. Це не перший випадок, коли правоохоронці й держава зацікавилися діяльністю Медведчука.

2 лютого санкції запровадили проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.

19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.

Ще один епізод стосується частини нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — основного джерела постачання російського дизпалива до України. Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього людьми.

Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта. У квітні влада арештувала нафтопровід й передала його в управління «Укртранснафті».

На початку березня також відбулися масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов'язують з Медведчуком. Її підозрюють у несплаті 240 мільйонів гривень податків.