У НАБУ кажуть, що справа поліції проти Микитася може бути тиском, до якого причетний Татаров

Національне антикорупційне бюро прокоментувало порушену поліцією кримінальну справу проти екс—депутата та колишнього президента «Укрбуду» Максима Микитася.

Про це повідомляє прес-служба Бюро.

Там нагадали, що Микитась є викривачем у справі про заволодіння майном Нацгвардії (в якій є підозрюваним), зокрема, він розповів про причетність до корупції нинішнього заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

«Відтоді НАБУ стикається з безпрецедентним втручанням у свою діяльність через незаконні рішення: втаємничену необґрунтовану зміну прокурорів у провадженні, рішенням суддів із порушенням підсудності, зміну підслідності у справі», — наголошують у Бюро.

У НАБУ занепокоєні тим, що порушення цієї справи може бути способом використати заходи кримінально-правового характеру для блокування розслідування справи Бюро щодо Татарова, а також способом тиску останнього на Микитася, щоби той відмовився від своїх свідчень.

Оновлено: у відповідь на заяву НАБУ в Національній поліції зазначили, що оголошення підозри Микитасю не має нічого спільного із розслідуванням корупційних злочинів, в яких він фігурує. Там заявили, що «будь-які маніпуляції на цю тему можуть бути розцінені як втручання в діяльність правоохоронного органу».

Нагадаємо, 29 грудня стало відомо, що поліція порушила справу проти Микитася — його підозрюють в організації викрадення людини. Вдома у нього пройшли обшуки.

Адвокат Микитася, зі свого боку, звернувся до генпрокурора Ірини Венедіктової з вимогою повернути справу Татарова до НАБУ. А викрадення юриста є провокацією проти Микитася з боку Татарова, про яку він сам повідомляв ще на початку грудня.

Перипетії справи Татарова

У ніч на 24 грудня Офіс генерального прокурора передав справу, в якій Татарову оголосили підозру в хабарництві, з НАБУ до Служби безпеки України.

У НАБУ назвали зміну підслідності «безпрецедентним в історії України втручанням у розслідування». У відомстві заявили, що закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. У відомстві вважають, що в Офісі генерального прокурора свідомо ухвалили незаконне рішення.

Рішення підписав заступник голови ОГП Олексій Симоненко. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова в коментарі «Українській правді» заявила, що вона до цього не причетна. Те саме сказав і Татаров.