У Нідерландах спалахнули протести проти комендантської години: поліція застосувала водомет та сльозогінний газ
Сотні людей у Нідерландах вийшли на протести проти комендантської години, яку ввели для обмеження поширення коронавірусу. Акції призвели до сутичок між поліцією та демонстрантами.
Про це пишуть BBC та Deutsche Welle.
Так, у місті Ейндговен співробітники поліції застосували водяні гармати та сльозогінний газ, щоб вгамувати протест. Деякі демонстранти кидали феєрверки, грабували супермаркети, розбивали вітрини та будували барикади. У місті Урку протестувальники спалили центр тестування на коронавірус.
Як передає Reuters, дії демонстрантів засудив прем'єр-міністр країни Марк Рютте: «Це не має нічого спільного з протестом, це кримінальне насильство, і ми будемо розглядати його як таке».
Протести спалахнули й в інших містах країни, зокрема в столиці — Амстердамі. За інформацією поліції, у країні під час акцій правоохоронці затримали більш як сотню людей.
Крім того, поблизу Маастрихта відбулися сутички між правоохоронцями та учасниками нелегальної вечірки, на якій були присутні приблизно 100 людей.
Карантин у Нідерландах
З суботи, 23 січня, у Нідерландах ввели нічну комендантську годину з 21:00 до 04:30. Таке обмеження у країні запровадили вперше після Другої світової війни. Порушникам загрожує штраф розміром 95 євро (понад 3,2 тисячі гривень).
Лише за першу ніч після запровадження комендантської години у Нідерландах виписали більш як 3600 штрафів, а 25 людей — затримали.
Крім того, ще з жовтня у Нідерландах зачинені всі бари та ресторани, а з грудня — школи та більшість магазинів. Країна також заборонила польоти з Великої Британії, Південно-Африканської Республіки та Південної Америки, щоб запобігти поширенню більш заразних штамів коронавірусу.
Нині у Нідерландах вже зафіксували більш як 962 тисячі випадків коронавірусного захворювання, понад 13 тисяч із них закінчилися летально, свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса.