У Німеччині чоловіка обвинувачують у причетності до вбивства близько 3300 людей у концтаборі Заксенгаузен
У Німеччині прокуратура висунула 98—річному чоловікові звинувачення у причетності до вбивства близько 3300 людей під час Другої світової війни. За даними слідства, він був охоронцем концтабору Заксенгаузен.
Про це пишуть Deutsche Welle та BBC.
Зазначається, що чоловік, ім’я якого не називають, був іще підлітком, коли служив охоронцем у Заксенгаузені з липня 1943 по лютий 1945 року.
Як член охоронної служби СС він підтримував «жорстокі та зловмисні вбивства тисяч в’язнів», стверджують у прокуратурі.
Проте зараз палата у справах неповнолітніх регіонального суду Ганау вирішує, чи ухвалювати обвинувальний вирок, оскільки чоловік був підлітком під час імовірних злочинів.
Про Заксенгаузен
Цей концтабір був збудований на північ від Берліна в 1936 році. Через нього пройшли близько 204 тисяч людей. Серед них — політичні в’язні, євреї, полонені радянські солдати, українські націоналісти, роми та інші.
Зокрема, у Заксенгаузені були в’язнями такі українські діячі як Тарас Бульба-Боровець, Степан Бандера, Андрій Мельник, Олег Штуль-Жданович, Євген Онацький, Ярослав Стецько та інші.
У концтаборі загинув заступник голови Організації українських націоналістів (яку очолював Андрій Мельник), поет Олег Ольжич.
Десятки тисяч в’язнів загинули від голоду, примусової праці, медичних експериментів та вбивств з боку СС.
Без терміну давності
У Німеччині дозволено звинувачувати людей, які допомагали в нацистських таборах, навіть без прямих доказів їхньої причетності до конкретного вбивства.
Звинувачення в убивстві та пособництві чи підбурюванні до вбивства не мають терміну давності згідно з німецьким законодавством.
У 2022 році 101-річного Йозефа Шютца визнали винним у сприянні масовому вбивству в Заксенгаузені. Його засудили до п’яти років ув’язнення, але він помер у квітні цього року, все ще на волі, очікуючи результатів апеляції.