У Німеччині музеї та університети збирають експонати про часи епідемії

У Німеччині музеї та університети збирають предмети, які використовують у повсякденному житті під час епідемії коронавірусу, для майбутніх виставок.

Про це повідомляє DW.

Працівники музеїв просять не викидати звичні предмети, а надсилати фотографії, відеозаписи та побутові речі, які ілюструють їхнє життя під час карантину.

Крім того, під час епідемії музеї документують період карантину фотографіями спорожнілих міст, саморобних масок та щоденників. Таким чином у Німеччині хочуть зберегти історичні свідчення про карантин.

Перший експонат, який потрапив до музею, — це інструкція про боротьбу з поширенням коронавірусу. Його передали у фонди міського музею Кельну.

Історичний музей у Берліні планує створити колекцію про часи коронавірусу та пов'язати її з колекціями про минулі епідемії, зокрема чуму.

Також наприкінці березня у Німеччині запустили проєкт Coronarchiv. Це спеціальний портал, де користувачі можуть опублікувати цитати з преси, свої фото та відео, записи зі щоденників та електронне листування під час епідемії.

Наразі є лише німецькомовна версія сайту. З часом його обіцяють перекласти іншими мовами.

Станом на ранок 24 квітня у світі з початку пандемії коронавірус зафіксували у 2 млн 725 тисяч 920 людей. З них 745 905 пацієнтів одужали та 191 061 померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!